Mekatronik mühendisliği

hasan2626

Hectopat
Daha fazla  
Aslında hedefim elektrik ve elektronik mühendisliği idi ama dersler sadece İngilizce olduğu için vazgeçmek istedim. Araştırdım ve mekatronik bölümününde YTÜ ile iyi bir bölüm olduğunu öğrendim. Sizce 7-8 yıl sonra iyi is imkânı ve boşta kalinmayack bir bölüm mü? Eğer bu bolumu okuyanlar varsa bilgi almak isterim.

Lise 2.sınıf ögrencisiyim. 19 yasında değilim, tarihi yanlışlıkla 1995 olarak yaptim ama duzeltemiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekatronik okuyorum ve anlatayım.

Öncelikle elektrik elektronik ve makine dersleri görüyorsun daha üst sınıflarda ise bilgisayarlı uygulamalı derslerin oluyor. Yani bilgisayar, elektrik elektronik ve makine derslerini alıyorsun, buda seni diğer mühendisliklerden üste çıkartıyor örneğin iş imkanına bakarsak.

Bir firma elektrik ve makine mühendisine ihtiyaç duruyor, farzedelim ikisine toplam 8 bin TL maaş veriyor olsun. Onun yerine 1 tane mekatronik mühendisi alıyor 6 bin TL maaş veriyor veya biraz daha fazla olabilir ve sen o iki mühendisliğin yaptığı işi yapıyorsun.

Mekatronik okuyorum ve anlatayım.

Öncelikle elektrik elektronik ve makine dersleri görüyorsun daha üst sınıflarda ise bilgisayarlı uygulamalı derslerin oluyor. Yani bilgisayar, elektrik elektronik ve makine derslerini alıyorsun, buda seni diğer mühendisliklerden üste çıkartıyor örneğin iş imkanına bakarsak.

Bir firma elektrik ve makine mühendisine ihtiyaç duruyor, farzedelim ikisine toplam 8 bin TL maaş veriyor olsun. Onun yerine 1 tane mekatronik mühendisi alıyor 6 bin TL maaş veriyor veya biraz daha fazla olabilir ve sen o iki mühendisliğin yaptığı işi yapıyorsun.
Abi sen hangi üniversitedesin ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gazi Osman Paşa Üniversitesi, ve bölümümü değiştirmeyi düşünüyorum. Neden dersen elektriğe gerçekten ilgi duyduğundan emin olduktan sonra seçimini yapmalısın.

Gazi Osman Paşa Üniversitesi, ve bölümümü değiştirmeyi düşünüyorum. Neden dersen elektriğe gerçekten ilgi duyduğundan emin olduktan sonra seçimini yapmalısın.
1.sınıftan beri elektronik şeylere ilgim var kaç kere çarptı ama genelde oynuyordum - + nin birleşince kıvırcım çıkarması bile yetiyo o yüzden ilgim var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı