Çözüldü Memtest86 kurulan flash bellek eski haline getirilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Rufus ile FreeDOS yazdırırsan en kolay yöntem budur. Sonra tekrar dosya gezgininden biçimlendirirsin.
Windows+R tuşu ile çalıştır adlı programı aç "diskmgmt.msc" yaz Disk Yönetimi programını aç ve bellekte oluşturulan tüm bölümleri sil tekrar oluştur.

Olmaz ise şunu dene;
  1. Başlat bölümünde arama kısmına cmd yazın.
  2. Çıkan bölümde cmd uygulamasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.
  3. Açılan komut penceresine "list disk" komutunu girerek sisteme bağlı olan diskleri listeleyin.
  4. Karşınıza aşağıdaki gibi bir liste çıkacaktır. Bu listede formatlamak istediğiniz diskin numarasına göre komut girmeniz gerekir. Formatlamak istediğiniz diski örneğin "disk 1" ise "select disk 1" yazarak seçiniz. "select disk x" buradaki x değeri formatlamak istediğiniz diskin numarasıdır.
  5. Daha sonra "select disk" ile seçtiğiniz diski "clean" komutu ile temizleyiniz.
  6. "clean" komutu ile seçilen disk temizlendikten sonra sırasıyla "create partition primary" ve "select partition 1" komutlarını kullanarak temizlenen bu diske yeni bir bölüm açın.
  7. "active" komutunu kullanarak oluşturduğunuz bu bölümleri etkinleştiriniz.
  8. "format FS=FAT32 quick" yazarak bölümü FAT32 biçiminde biçimlendirin.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba aynı sorun bende de oldu Rufus ile FreeDOS nasıl ediliyor ve dosyalar nasıl eski haline geliyor acil yardım gerek teşekkürler.

Rufus'u aç, seçmek istediğin USB yukarıda zaten gözükür. Onun biraz altından bir sekme var, tam yerini hatırlamıyorum. FreeDOS yazan yeri seç. Başlat de. Pek hatırlamadığım için gelişigüzel anlattım. Ama sen 1 yıl önce mesaj atmışsın zaten, yine de yazayım dedim.

Rufus ile FreeDOS yazdırırsan en kolay yöntem budur. Sonra tekrar Dosya Gezgini'nden biçimlendirirsin.

Kanka senin dediğin gibi yaptım ve sorun çözüldü sonrasında flaşı açmaya çalıştığımda bu klaksöre erişim izni yok diyor. Devam a tıklıyorum güvenlik sekmesine git diyor tıklıyorum ona işe yaramıyor.

Geri
Yukarı