Meslek değişimi için öneri

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus N552VW
Meslek
Sınıf Öğretmeni / Notebook Tamircisi
Hayırlı ramazanlar dostlar biraz uzun olabilir ama okursaniz fikir verirseniz sevinirim. Yaş 27 baskı sonucu ilkokul ogrt okudum. Mesleği sevemedim yani çalışma şartları maaşı atanma zorluğu ki şu an zaten mülakat güncellendi aşırı sıkıntı. Tatili falan demeyin işin işinde öyle olmuyor yani sevmiyorsanız her gün zehir.

Su an zaten mülakat değiştiği için torpil çok ciddi rol oynayacak. Kendimce PC tamiri yapıyorum ama Home olduğu için iş gelmiyor kazanç yok ekipman yok vs. iki seçenek düşündüm ilki tır ehliyeti alıp şoförlük ikinci olarak donanimdaki ilgiyi yazilima yöneltmek.

Tarsusa yaşıyorum KYK hakkım bitti sadece burayı kazanma şansım var. 120k ile kapattı en son. Berbat şekilde mata sahip değilim. FKB sıfırım çalışıp denemeyi düşünüyorum.

Asil mesela olan mezun olunca tecrübe daha olmayacak yaş 33 falan şirket alma potansiyeli ne olacak ayrıca okula biraz baktım hazırlık sınıfı var ve %30 İngilizce dostlar yani sıfır değilim İngilizce çat pat ama listening ve speaking de zorlar mı bilmiyorum. Bölüm yeni açıldı ileri matematik ve ileri İngilizce var yapabileceğimden emin değilim.

Eger ki olmazsa kazanamazsam da AÖF bilgisayar programcılığı veya yönetim bilişim sistemlerini direk yazabilirim. Ama bir katkısı olur mu bilmiyorum. İntiharın eşiğindeyim kısaca dostlar. Bir akıl danışmak istedim sizlere. Yorumlarınızı bekliyorum.

Intiharın eşiğindeyim kısaca dostlar. Bir akıl danışmak istedim sizlere. Yorumlarınızı bekliyorum.
Seni çok iyi anlıyorum dostum ama bunu aklından çıkar. Hicbir okul ve meslek buna değmez. Bu zamana kadar bir şekilde yolunu bulmuşsun yine bulursun umudu kaybedip kendini salma.
50 yasinda sinif arkadaşlarım vardi, bazı proflar dahil dersimize öğrenci olarak katılırdı. Hiçbir şey için geç değil, kariyer yapmak istiyormussunuz siz kendinizi gelistirdikten sonra gerisi otomatik gelecek. Hazırlık sınıfı size İngilizce ogretip bölüme hazırlıyor, geçerseniz bölümü de anlarsınız oyle çok zor değil.

Seni çok iyi anlıyorum dostum ama bunu aklından çıkar. Hiçbir okul ve meslek buna değmez. Bu zamana kadar bir şekilde yolunu bulmuşsun yine bulursun umudu kaybedip kendini salma.
50 yasinda sinif arkadaşlarım vardi, bazı proflar dahil dersimize öğrenci olarak katılırdı. Hiçbir şey için geç değil, kariyer yapmak istiyormussunuz siz kendinizi gelistirdikten sonra gerisi otomatik gelecek. Hazırlık sınıfı size İngilizce ogretip bölüme hazırlıyor, geçerseniz bölümü de anlarsınız oyle çok zor değil.

Çok güzel ve tatlı bir yorum teşekkür ederim size. Garanti olmadığını biliyorum ama uhte olduğu için denemek istedim. Yolunun bulmak biraz tartışılır baba eline bakıyorum hala :( Tanıdığınız mühendis veya programcı var mı? Yani AÖF olur mu illa örgün mu gerekir hala sorularım var :(((( AÖF herkes okuyor sonuçta ama başka ilde okuma imkanım yok zaman geçiyor bir şeyler yapmam gerek vs.

Başka fikri olan dostum yok mudur acaba?

Son düzenleme:
@Karagücük Elektronik Mesajınızı görmemişim hocam, maalesef bu konuda yardımcı olamayacağım ancak dediğim gibi, canınızı hiç sıkmayın birçok insan var bu durumu yaşayan, istek olduktan sonra üstesinden gelebileceğinize inanıyorum.
Allah razı olsun :)

Hocam girişimcilik yapabilirsiniz, zaten 27 yaşındasınız illa ki sermayeniz vardır.
Onun dışında youtube kanalı açıp oradan para kazanabilirsiniz, ama çok kaliteli video yapmanız lazım biraz zor büyümek.

Hocam girişimcilik yapabilirsiniz, zaten 27 yaşındasınız illaki sermayeniz vardır.
Onun dışında YouTube kanalı açıp oradan para kazanabilirsiniz, ama çok kaliteli video yapmanız lazım biraz zor büyümek.

Sermaye yok ustam kanal için düşündüm ama herkes yapıyor yani ne üretecen ki gösterecen, oyun falan yayınlayamam PC eskidi artık

Ben yukarıdaki seçeneklerden ilerleme gerekiyor daha sonra hobi olarak bunları yapma imkanım mümkün.

Seni çok iyi anlıyorum dostum ama bunu aklından çıkar. Hiçbir okul ve meslek buna değmez. Bu zamana kadar bir şekilde yolunu bulmuşsun yine bulursun umudu kaybedip kendini salma.

Shell de pompacılık varmış 23 bin+sigorta varmış. Şimdi çalışsam vardiya sistemi vardır zor değil demiş oradaki birisi de. Mühendisliği yaparsam geleceği var en azından ama bunda aynı hesap devam edeceğim yani yükselme imkanı falan yok. Evin yanında bu petrol 5 dk lık yürüme mesafesi. Acaba çalışıp aynı anda okul mu bitirsem yapabilir miyim bilmiyorum sonuçta vardiya sistemi olacak petrolde.

Son düzenleme:
Hayırlı ramazanlar dostlar biraz uzun olabilir ama okursaniz fikir verirseniz sevinirim. Yaş 27 baskı sonucu ilkokul ogrt okudum. Mesleği sevemedim yani çalışma şartları maaşı atanma zorluğu ki şu an zaten mülakat güncellendi aşırı sıkıntı. Tatili falan demeyin işin işinde öyle olmuyor yani sevmiyorsanız her gün zehir.

Su an zaten mülakat değiştiği için torpil çok ciddi rol oynayacak. Kendimce PC tamiri yapıyorum ama Home olduğu için iş gelmiyor kazanç yok ekipman yok vs. iki seçenek düşündüm ilki tır ehliyeti alıp şoförlük ikinci olarak donanimdaki ilgiyi yazilima yöneltmek.

Tarsusa yaşıyorum KYK hakkım bitti sadece burayı kazanma şansım var. 120k ile kapattı en son. Berbat şekilde mata sahip değilim. FKB sıfırım çalışıp denemeyi düşünüyorum.

Asil mesela olan mezun olunca tecrübe daha olmayacak yaş 33 falan şirket alma potansiyeli ne olacak ayrıca okula biraz baktım hazırlık sınıfı var ve %30 İngilizce dostlar yani sıfır değilim İngilizce çat pat ama listening ve speaking de zorlar mı bilmiyorum. Bölüm yeni açıldı ileri matematik ve ileri İngilizce var yapabileceğimden emin değilim.

Eger ki olmazsa kazanamazsam da AÖF bilgisayar programcılığı veya yönetim bilişim sistemlerini direk yazabilirim. Ama bir katkısı olur mu bilmiyorum. İntiharın eşiğindeyim kısaca dostlar. Bir akıl danışmak istedim sizlere. Yorumlarınızı bekliyorum.

YBS güzel bir bölüm, diploması yazılım sektöründe de oldukça etkili, açıköğretimden okumadığın sürece her yerde okuyabileceğin bir bölüm, elbette kendini geliştirmen de çok önemli. İlerleyeceğin alanı iyi belirleyip projeler ile desteklemeni kendini teknik anlamda da geliştirirsen açık öğretim hariç her yerde okunur. Açıköğretimde okunmaz dememin sebebi iş ilanlarında açık öğretim mezunlarını filtreden eliyorlar, o yüzden açık öğretim diploması işlevsiz bir diploma maalesef. Bilgisayar programcılığını direkt eliyorum zaten, hem 2 yıllık hem açıktan olması şirketler için hiçbir anlam ifade etmiyor diploma olarak. Ancak DGS ile mühendisliğe tamamlama gibi bir hedefin varsa öneririm, o da kolay değil artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı