Meslek lisesinde bilişim bölümü okuyarak üniversite kazanıp, yazılım mühendisi olunur mu?

inşiyipcim olur

Centipat
Daha fazla  
İzmir'deyim amacım ve hayalim yazılım mühendisliği ya da bilgisayar mühendisliği eğer LGS puanım düşük gelirse meslek lisesinde bilişim okumayı düşünüyorum. Biraz araştırmayla öğrendim ki benim amacımada uygun atp adlı bir program var. Bu programla birlikte üniversite kazanılır mı örnekleri var mıdır?

Evet okunur iş sizde bitiyor. Birebir örnek değil lakin lisede elektrik elektronik bölümü atp programından mezun oldum ve şu an bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim.

Ayrıca sınıf arkadaşlarım arasında Mimarlık kazanan da vardı. Sadece mühendislik değil bambaşka alanlara yelken açan arkadaşlarım da oldu yani.

Evet okunur iş sizde bitiyor. Birebir örnek değil lakin lisede elektrik elektronik bölümü atp programından mezun oldum ve şu an bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim.

Ayrıca sınıf arkadaşlarım arasında mimarlık kazanan da vardı. Sadece mühendislik değil bambaşka alanlara yelken açan arkadaşlarım da oldu yani.

Kaç puan aldınız zorlandınızmı staj gibi muhabbetler oldu mu?

Ayrıca sınıf arkadaşlarım arasında mimarlık kazanan da vardı. Sadece mühendislik değil bambaşka alanlara yelken açan arkadaşlarım da oldu yani.

Ayrıca 9 sınıftan itibaren nelere dikkat etmem ve çalışmam lazım.

Kaç puan aldınız zorlandınızmı staj gibi muhabbetler oldu mu?
2020'de girdim 100 binlerde sıralama yapmıştım ilk senemde ve direkt yazdım mezuna kalmadım. Stajı lisede de 11. sınıf yazında yapmıştım lakin şu an nasıl sistem bilmiyorum.

Zorlanma da şöyle diyeyim, düzenli olarak planlı, programlı çalışırsanız zorlanma olmuyor. Bir anda yüklenirseniz çok zorlanırsınız konular ağır geliyor. Benim zamanımda her ne kadar ATP olsak da son sene bölüm derslerimiz vardı ve tam Anadolu Lisesi gibi değildik az görüyorduk dersleri. Şu an çok iyi olmuş son sene YKS için ayrılmış bölüm dersi yok diyorlardı.

Lisede bilişim okumuştum. Son sene staj ile aynı anda dershaneye gitmek çok yorucu olmuştu ve lisenin kendisinin verdiği dersler TYT için bile yeterli olmayabiliyor.

4 yıllık bir bölüm hedefi için meslek lisesi pek önermiyorum. Başarmak zor olacaktır.

Lisede bilişim okumuştum. Son sene staj ile aynı anda dershaneye gitmek çok yorucu olmuştu ve lisenin kendisinin verdiği dersler TYT için bile yeterli olmayabiliyor.

4 yıllık bir bölüm hedefi için meslek lisesi pek önermiyorum. Başarmak zor olacaktır.

AMP bölümü sanırım sizinki ayrica meslek liseleri ek puanda veriyor.

AMP bölümü sanırım sizinki ayrica meslek liseleri ek puanda veriyor.
Ek puan sadece iki yıllıklar için ve ek puan bölümünüz ile alakalı bölümlerde oluyor.

Bölümünüz iki yıllıksa TYT'yi bir şekilde kendiniz halledebilirsiniz, ek puanın da desteğiyle yapılabilir.

Ek puan sadece iki yıllıklar için ve ek puan bölümünüz ile alakalı bölümlerde oluyor.

Bölümünüz iki yıllıksa TYT'yi bir şekilde kendiniz halledebilirsiniz, ek puanın da desteğiyle yapılabilir.

Benim istediğim bölüm yazılım mühendisi ya da bilgisayar mühendisi onlarda 4 yıllık bildiim kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı