Çözüldü Meslek lisesinde bölüm seçimi nasıl olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BİLG MERAKLISI

Picopat
Daha fazla  
Herhangi bir meslek lisesine girme hakkı kazandığımda atıyorum girmek için 85 OBP lazım ama bölüm seçerken elektrik vs. gibi bölümler 90 OBP falan ister mi? Puan farkı olur mu bölümler arasında?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Herhangi bir meslek lisesine girme hakkı kazandığımda atıyorum girmek için 85 OBP lazım ama bölüm seçerken elektrik vs. gibi bölümler 90 OBP falan ister mi? Puan farkı olur mu bölümler arasında?

Teşekkürler.

Alınacak öğrenci kontenjanı olur, bölüm seçerken ise bu kontenjanı tercih eden en yüksek OBP’den en düşüğe doğru sıralama yapılır.

Yani radikal olarak bu bölüme girmek için 90 OBP olmalı diye bir yargı yok. Tercih eden kişilerin OBP’lerine bağlı.

Teşekkürler.

Alınacak öğrenci kontenjanı olur, bölüm seçerken ise bu kontenjanı tercih eden en yüksek OBP’den en düşüğe doğru sıralama yapılır.

Yani radikal olarak bu bölüme girmek için 90 OBP olmalı diye bir yargı yok. Tercih eden kişilerin OBP’lerine bağlı.

Çözüm
Alınacak öğrenci kontenjanı olur, bölüm seçerken ise bu kontenjanı tercih eden en yüksek OBP'den en düşüğe doğru sıralama yapılır.

Yani radikal olarak bu bölüme girmek için 90 OBP olmalı diye bir yargı yok. Tercih eden kişilerin OBP'lerine bağlı.

Yani okula girecek kadar puanım olduğu sürece o bölümü seçebilirim ve o bölümü tercih edenler içerisinde sıralamaya göre girebiliyorum mesela 30 kişi tercih etmiş sıram 15 ve 20 kontenjan olduğu için girebilirim şeklinde mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani okula girecek kadar puanım olduğu sürece o bölümü seçebilirim ve o bölümü tercih edenler içerisinde sıralamaya göre girebiliyorum mesela 30 kişi tercih etmiş sıram 15 ve 20 kontenjan olduğu için girebilirim şeklinde mi?

Şimdi okula girecek puanınız varsa, zaten okula girersiniz. Mesela o bölüm 30 kişi alıyor, 35 kişi tercih etti, bu durumda ortalaması en düşük olan 5 kişi eleniyor demek o bölümü seçmek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı