Meslek lisesinde okunur mu?

İzmir3535

Centipat
Daha fazla  
9. sınıf öğrencisiyim. Ortalamam 39. derslerle ilgim az, yok denecek kadar. Neyse onu geçtim. Arkadaşlar meslek lisesine geçip 10. sınıfta bilişim bölümü okumak mantıklı mı? Bilgisayar donanımıyla 3-3.5 yıldır ilgileniyorum(genelde 2. el alışveriş). Bir de meslek lisesi ortamı kötüymüş. Ben de efendi, sessiz biriyim. Orada ezilir miyim? Eğer okul değiştirmezsem ve derslere böyle devam ettiğim sürece sınıfta kalacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

9. sınıf öğrencisiyim. Ortalamam 39. derslerle ilgim az, yok denecek kadar. Neyse onu geçtim. Arkadaşlar meslek lisesine geçip 10. sınıfta bilişim bölümü okumak mantıklı mı? Bilgisayar donanımıyla 3-3.5 yıldır ilgileniyorum(genelde 2. el alışveriş). Bir de meslek lisesi ortamı kötüymüş. Ben de efendi, sessiz biriyim. Orada ezilir miyim? Eğer okul değiştirmezsem ve derslere böyle devam ettiğim sürece sınıfta kalacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ortam iyi ise okunabilir.(Yanında tüfek taşıman şartıyla) 😁

Bir de meslek lisesi ortamı kötüymüş. Ben de efendi, sessiz biriyim. Orada ezilir miyim?
Nereye gittiğine bağlı olarak kötü alışkanlıklar kazanacaksın. Okula ders için gelen toplasan kocaman okulda 10 kişi olacak. Etrafında o yaşta olmana rağmen sevgilisi olmayan birini bulamayacaksın.
Arkadaşıma sorduğumda anlattıkları bu kadar.

Hocam kusura bakma da bu sınıfta kalma işini hiçbir zaman anlayamadım ya. Hiç çalışmadan çok rahat teşekkür alıyorum. Sınavlara son gün çalışırım. Dersi derste dinlerim. Ödevlerimi cevap anahtarından yaparım. Böyle yapmama rağmen taktir ile anadolu lisesinden mezun oldum 85 ile.
Derslerine çalışırsan anadolunun onu daha açık. Oturup şöyle bir baksan anlayamayacağım ders yok cidden söylüyorum.

Meslek liselerinde ATP diye bölümler var. Teknik program deniyor. Dersler Anadolu Lisesiyle aynı gibi. ATP bulunduran bir lise varsa gidebilirsin en azından üniversite düşünürsen bir sene mezuna kalırsın. Hem de dersleri almış olursun en azından kafanda biraz da olsa bilgi olur. Normal meslek lisesinde son iki senen boş geçer.

Hicbir zaman ezber yapmayı sevmedim. 9. sınıfı 76 ortalamayla geçtim belge almadan. İngilizcem 45 isi çünkü. İnsanının 1 2 dersi kötü olabilir ama bütün dersleri kötüyse biraz da hatayı kendinde aramalı insan. Böyle düşünüyorum. Kalbinizi kırdıysam kusura bakmayın.

Hocam kusura bakma da bu sınıfta kalma işini hiçbir zaman anlayamadım ya. Hiç çalışmadan çok rahat teşekkür alıyorum. Sınavlara son gün çalışırım. Dersi derste dinlerim. Ödevlerimi cevap anahtarından yaparım. Böyle yapmama rağmen taktir ile anadolu lisesinden mezun oldum 85 ile.
Derslerine çalışırsan anadolunun onu daha açık. Oturup şöyle bir baksan anlayamayacağım ders yok cidden söylüyorum.
IQ seviyesi de önemli bir etken. Senin 5 dakikada anladığın şeyi bir başkası 10 dakikada anlayabilir.
Eğer 10 dakikada anlayanlardansan çok çalışman gerekli. Aziz Sancar yanlış hatırlamıyorsam bir röportajında gününün 15 saatini çalışarak geçirdiğini söylüyor. Karşılığında Nobel ödülü kazanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı