Meslek lisesinden özel Anadolu lisesine geçmek mantıklı mı?

ben şu an makinedeyim bölüm güzel fakat normal dersler sıkıntı hocalar adam akıllı anlatamıyor

Makinedeyim ilerde ne olur bilmiyorum fakat üretim sektöründe ilerlemeyi düşünüyorum
Derslere adam akıllı kafa yorup çalışacaksanız anadolu lisesi mantıklı olacaktır. Hangi özel liseyi düşünüyorsunuz bu arada?

Eğer sıkı çalışacaksanız anadolu lisesi mantıklı olur. Fakat sıkı çalışmadan meslek öğreneceksenize kalın. Meslek lisesinden edindiğiniz tecrübe ile güzel işler yapabilirsiniz.
Ayrıca meslek liseleri okulunuz bittiğinde size işyeri açma belgesi veriyor. Ayrı güzel tarafı bu, bir şekilde tutunabilirsiniz. Fakat anadoluda herhangi bir başarıya ulaşamazsanız hiç iyi gitmez olaylar.

Okumaya gönlün varsa evet mantıklı olur ama bana pek yok gibi geldi. 18 olurum fabrikada ise girerim maaşımı alırım diye düşünüyorsan meslek lisesi güzeldir ama yok ben mühendis olacağım diyorsan geç ama ciddi ders çalışman lazım. Özel liseye geçersen yıllık minimum 20 bin özel okul ücreti olacaktır. Okumaya gönlün yoksa ailene bu eziyeti çektirme hiç

Yeni konular

Geri
Yukarı