Meslek lisesine gidilir mi?

• Konuyu başlatan Pmb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 4B
Neden Anadolu lisesine gitmiyorsunuz?

Çünkü Anadolu lisesinin bana bir avantajı yok. Ablam iyi bir Anadolu lisesine gidiyor. Ve derslerden bir şey anlamıyor. Sınavları çok kötü. Bende bu duruma düşmek istemiyorum. Dediğim meslek lisesinde öyle serseri öğrenciler yok. Yüzde bir dilimle alan nadir meslek liselerinden biri. Yazılım öğrenmek istiyorum. Dersler artık sanaldan da işleniyor. Bu sene hep sanaldan ders dinledim. Ve başarılıda oldum.

Çünkü Anadolu lisesinin bana bir avantajı yok. Ablam iyi bir Anadolu lisesine gidiyor. Ve derslerden bir şey anlamıyor. Sınavları çok kötü. Bende bu duruma düşmek istemiyorum. Dediğim meslek lisesinde öyle serseri öğrenciler yok. Yüzde bir dilimle alan nadir meslek liselerinden biri. Yazılım öğrenmek istiyorum. Dersler artık sanaldan da işleniyor. Bu sene hep sanaldan ders dinledim. Ve başarılıda oldum.
Gidilir knks.%1 likle alıyorsa niteliklidirde.Ortamı da kötü falan değil.İnsanla alakalı okulla değil.Bende mesleğe gidiyorum.Gayet memnunum.

Merhabalar bu sene LGS'ye gireceğim. Teknopark İstanbul mesleki ve teknik Anadolu lisesi nasıldır sizce? Herkes meslek liselerine kötü diyor. Bu yüzden biraz endişeliyim. Giden veya araştırmış olanlarınız varsa gidilir mi? ( meslek lisesi istememin sebebi bilişime ilgim var ve ders almak istiyorum. )

Meslekte okuyorum ve hiç memnun değilim bir de İstanbul'un en güzide liseleri arasında (adını vermeyeceğim.) Hocalar gardiyan gibi hiçbiri derdinizi dinlemiyor, ilk yılınızda bile bölüm derslerini ilk öğrenmede anlamanızı bekliyorlar, bütün hademesinden tut öğretmenlerine kadar hepsi gardiyan gibiler. Eğer kendinde potansiyel olduğunu düşünüyor ve bilişime gireceğini düşünüyorsan çok düşünme çünkü puana göre yerleştirme yok ortalaması benden düşük kişi bilişime girdi ve hiçbir şey bilmiyor. Kesinlikle ilgiye ve puana göre bölüme gitmiyorsun tamamen şans ve kura işi. Üniversite okumayacaksan iyi ama elinde iş yeri açma belgesi ve işe girme belgesi oluyor.

Kesinlikle gidilmez. Oraya gidiceğime açıktan okurum daha iyi.
Bende 8.sınıfım ve şimdiden öğrencilerden şikayetçiyim. Neredeyse psikoloji bozacak salak salak öğrenciler oluyor. Ve sanırım meslek lisesindeki öğrenciler bundanda beterlermiş. ben 8.sınıf olmama rağmen daha velediz yani küçücüğüz ama hep çukur gibi salak saçma dizilerden özenip okula bıçak getirenler oluyor. geçen ay okulumuzun önünde (önünde dediğim okul dışı yani) bir öğrenci başka bir öğrenciyi bıçaklamıştı.

Kesinlikle gidilmez. Oraya gidiceğime açıktan okurum daha iyi.
Bende 8.sınıfım ve şimdiden öğrencilerden şikayetçiyim. Neredeyse psikoloji bozacak salak salak öğrenciler oluyor. Ve sanırım meslek lisesindeki öğrenciler bundan da beterler miş. Ben 8.sınıf olmama rağmen daha velediz yani küçücüğüz ama hep çukur gibi salak saçma dizilerden özenip okula bıçak getirenler oluyor. Geçen ay okulumuzun önünde (önünde dediğim okul dışı yani) bir öğrenci başka bir öğrenciyi bıçaklamıştı.

Kötü meslek liselerinde bu geçerli olabilir. Ama yüzde 1 ve yüzde 5 dilimle öğrenci alan bir lisede kötü bir ortamın olacağını sanmıyorum.

Kötü meslek liselerinde bu geçerli olabilir. Ama yüzde 1 ve yüzde 5 dilimle öğrenci alan bir lisede kötü bir ortamın olacağını sanmıyorum.

Bilemiyorum olabilir belki. Ama benim dayımın oğlunun gittiği meslekte bazen ders ortasında montlarını atıyorlarmış üzerine telefondan video falan izliyorlarmış. Dersi falan takan yokmuş. Hatta sınıfın arkasında bilgisayarlar varmış. Benim dayımın oğlu sınıf arkadaşlarıyla CS falan atıyormuş orada. Dayımın oğlunun dediğine göre hoca arada bakıyormuş onlara ama pek takmıyormuş. Çocuk bayağı bayağı oyun oynamış ders ortasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı