Mesleki eğitim merkezi iyi midir?

Hromynet

Centipat
Daha fazla  
Şu an bir meslek lisesinde elektrik ve elektronik bölümünde 9. sınıfta okuyorum 8. sınıfta matematiğim berbattı ama bu sene iyi gidiyor gibi ama matematik ve edebiyat harici çoğu dersten kalacağımı düşünüyorum. O yüzden mesleki eğitim merkezine gitmek istiyorum babam da zaten elektrikçi tanıdığı çok elektrik elektronik malzemesi satan arkadaşı var o dükkanlardan birine girsem hem aileme maddi destekte bulunurum diye düşünüyorum bir de birkaç sorum var.
  • Hafta sonları tatil mi oluyor?
  • Yaz tatili var mı?
  • Haftada kaç gün iş kaç gün okul?
  • Maaşı ne kadar oluyor?
Mesleki eğitim merkezinden mezun olduğumda kendi iş yerimi açabilir miyim? Veya kolayca iş bulabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorularını teker teker cevaplayacağım.
1- Hafta sonları sadece pazar tatil oluyor. Bazen ek mesai yapman gerekiyor gün içerisinde.
2- Yaz tatili yok.
3- Haftada 1-2 gün okulda teorik eğitim, 3-4 gün işletmelerde pratik eğitim oluyor.
4- Maaşı 1800 TL oluyor. Yarısını devlet, yarısını çalıştığın yer veriyor.

Mesleki eğitim merkezinden mezun olunca sana işyeri açma belgesi veriyorlar. O belge ile açabilirsin.

1- hafta sonları sadece pazar tatil oluyor. Bazen ek mesai yapman gerekiyor gün içerisinde.
2- yaz tatili yok.
3- haftada 1-2 gün okulda teorik eğitim, 3-4 gün işletmelerde pratik eğitim oluyor.
4- maaşı 1800 TL oluyor. Yarısını devlet, yarısını çalıştığın yer veriyor.

Mesleki eğitim merkezinden mezun olunca sana iş yeri açma belgesi veriyorlar. O belge ile açabilirsin.

Peki sence şu an meslek lisesinde elektrik elektronik okuyup teknisyen mi olayım yoksa mesleki eğimim merkezi ne mi kaydolayım.

Peki sence şu an meslek lisesinde elektrik elektronik okuyup teknisyen mi olayım yoksa mesleki eğimim merkezi ne mi kaydolayım.
Üniversite okuyup iş sahibi olmak istiyorsan lisede devam et. Okumak istemeyip çalışarak para kazanmak istiyorsan ve iş yeri açacaksan mesleki eğitim merkezine kaydol.

Üniversite okuyup iş sahibi olmak istiyorsan lisede devam et. Okumak istemeyip çalışarak para kazanmak istiyorsan ve iş yeri açacaksan mesleki eğitim merkezine kaydol.

Üniversite, sadece yazılım veya bilgisayar mühendisliği tutturursam giderim öteki türlü üniversite düşünmüyorum.

1- hafta sonları sadece pazar tatil oluyor. Bazen ek mesai yapman gerekiyor gün içerisinde.
2- yaz tatili yok.
3- haftada 1-2 gün okulda teorik eğitim, 3-4 gün işletmelerde pratik eğitim oluyor.
4- maaşı 1800 TL oluyor. Yarısını devlet, yarısını çalıştığın yer veriyor.

Mesleki eğitim merkezinden mezun olunca sana iş yeri açma belgesi veriyorlar. O belge ile açabilirsin.

Peki ücretli tatil falan nedir onlar?

Ve mesleki eğitim merkezinde telefon teknik servisi elektrik-elektronik malzemeleri satan dükkanlar gibi bir yerde çalışabilir miyim?

Üniversite, sadece yazılım veya bilgisayar mühendisliği tutturursam giderim öteki türlü üniversite düşünmüyorum.

Peki ücretli tatil falan nedir onlar?

Ve mesleki eğitim merkezinde telefon teknik servisi elektrik-elektronik malzemeleri satan dükkanlar gibi bir yerde çalışabilir miyim?
Bu görselde yazıyor.

Dosya Ekleri

• çıraklık.png
    çıraklık.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 94

Geri
Yukarı