Messi artık tarihin en iyisi mi?

Tarihin en iyi ikilisi Messi ve Ronaldo'yu izleyebildiğimiz için çok şanslıyız. Bir daha böyle oyuncular gelir mi ya da ne zaman gelir bilemiyoruz. Emeklilik yaşına gelmeleri çok üzücü bir durum.🙁

İkisinin de şu anda dünya kupası var?
(Ayrıca eskiden futbol oynamak ya da gol atmak daha zordu).
Yani eskinin şu andan daha mı zor olduğunu iddia ediyorsun? :D
Hiçbir yerinde kalmaz, her şey gelişiyor. Nasıl olur da 30 yıl önceki durumlarla şu anki durumu kıyaslayıp geçmişe daha zordu diyebiliyorsun ?:D
İmkanlar anlamında bunu demen yanlış olmaz ama futbolun zor olduğunu iddia etme sakın, Şu anki futbol çok daha zor.

Bu adamı yıllardır milli takım kariyeriyle vuran ve milli kupası yok diyen bir tayfa vardı. Adam nasıl bilenmişse 2 yılda 3 milli kupa kazandı. Bunlardan birisini dün Dünya Kupası olarak taçlandırdı. Sizce gelmiş geçmiş en iyisi o mu?

Eki Görüntüle 1607177
Bence En iyi Messi. Ronaldo da kimmiş. Hıh. 😳

Yani eskinin şu andan daha mı zor olduğunu iddia ediyorsun? :D
Hiçbir yerinde kalmaz, her şey gelişiyor. Nasıl olur da 30 yıl önceki durumlarla şu anki durumu kıyaslayıp geçmişe daha zordu diyebiliyorsun?:D
İmkanlar anlamında bunu demen yanlış olmaz ama futbolun zor olduğunu iddia etme sakın, şu anki futbol çok daha zor.

Futbola olan ilgi 30-40 yıl önce ile şuan aynı değil şu anki ilgi, atmosfer, yarışmalar ya da kurallar farklıydı.
Maradona'nın 350+ golü olmadığı için kötü mü oluyor? (çıktığı maçların yarısı~ gol) hayır eskiden çok fazla ön planda olmadığı için de yarışmalar vb günümüze kıyasla fazla değildi.
Şuanda yüzlerce takım onlarca ligler(kupa maçları) var .
Ayrıca mesela çorak ve stadyumu pek gelişmemiş yer ile şahane ışıklar ve stadyumlarla oynamakta etkiliyor.

Futbola olan ilgi 30-40 yıl önce ile şuan aynı değil şu anki ilgi, atmosfer, yarışmalar ya da kurallar farklıydı.
Maradona'nın 350+ golü olmadığı için kötü mü oluyor? (çıktığı maçların yarısı~ gol) hayır eskiden çok fazla ön planda olmadığı için de yarışmalar vb günümüze kıyasla fazla değildi.
Ben Maradona'ya tek kelime etmedim. İzlemedim bile kendisini.
Şu an bu kadar yarışmanın olmasının sebebi rekabetin artması olabilir mi? Sadece soruyorum. :D Eskiden zemin vs kötüdür, bunlar kesinlikle doğru geri kalan kısım doğru değil futbol şu an daha zor bence.

Geri
Yukarı