Messi bitti mi?

Messi ve Ronaldo'nun bitmesi kadar normal bişey yok.Adamlar 15 senedir durmadan antreman ve maç yapıyolar.
Hem futbola doymuşlardır hem de 35 yaşındaki adamlar nasıl koşsun yüksek tempoda.Zaten tarihde böyle 15 sene sürekli en üst düzeyde oynayan adam bir elin parmağını geçmez.Adamlar napsın daha.

Messi Barcelona'nın kapısından içeri girdiğinde (altyapı) 12-13 yaşlarındaymış. Bu adam 20 sene boyunca bir sistem içerisinde var olmuş ve bu sistem onun genlerine kadar işlemiş. Birden bire farklı bir lige, takıma, sisteme, oyunculara, ülkeye alışması onun için oldukça zorlayıcı haliyle.
Messi'nin transfer olması bir riskti ve Messi risk almayı tercih etti. Bence onun için en doğrusu Barcelona'da kariyerini sonlandırmaktı.

Messi Barcelona'nın kapısından içeri girdiğinde (altyapı) 12-13 yaşlarındaymış. Bu adam 20 sene boyunca bir sistem içerisinde var olmuş ve bu sistem onun genlerine kadar işlemiş. Birden bire farklı bir lige, takıma, sisteme, oyunculara, ülkeye alışması onun için oldukça zorlayıcı haliyle.
Messi'nin transfer olması bir riskti ve Messi risk almayı tercih etti. Bence onun için en doğrusu Barcelona'da kariyerini sonlandırmaktı.
Kendisi gitmedi Barça gönderdi.

Kendisi gitmedi Barça gönderdi.
Gitmek zorunda kaldı diyelim Barcelona istediği parayı verdi ama İspanya ligi kurallarına uymadı.
Aslında Barcelona'nın yanlış transfer politikalarıyla bu hale geldi diyelim. Yoksa 2 tarafta yol ayrımını istemezdi. Barcelona sezon başında para bulamazken, ara transfer döneminde milyon euro'ları harcadı. Buradan bile ne kadar tuhaf bir durumda oldukları ortada. Bu da yine apayrı bir başlık altında konuşulabilecek kadar geniş bir konu.

Kimse almadı değil City ve inter gayet istekliydi. City, psg ihtimallerini görünce çekildi. İnter ise satılacağı kesinleşince çekildi. Kısacası messi istemedi. Hata yaptı.

City psg ihtimalinden dolayı değil jack grealish e dünyaları verdikleri için messiyi alamadı pep messi için istekliydi inter konusunu bilmiyorum ben Messi'nin psg ye gitmesinin nedeni olan kişinin Neymar olduğunu düşünüyorum.

Messi'nin yanına Ronaldo'yu da gömmeye çalışırsın. Ronaldo, Tottenham maçında Hat-trick yapar.

undertaker-wake-up.gif

Geri
Yukarı