Metin2 PvP sunucusu virüs olarak gözüküyor

Yusufsendogan

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Milasmetin2'ye başladım. 1 hafta olmuştur. Bugün sunucular bakıma girmişti sabah(11:30-12:00) arası. Sonra yine girdim öğlen 1 2 civarı. 3 4 saat oynadım problem yoktu. 15 dakika önce açtım. Metin2'yi çalıştırdım. Windows Defender ötmeye başladı. Uyarı da şu şekilde:
(Windows Defender üzerindeki uyarı fotoğrafını bulamadım. 'metin2Client. Bin' virüslü olduğunu söylüyordu o da.)

Oyun destek ekibi var mı? Onlarla mı iletişime geçmeliyim? Sizce PvP serverlerde virüs olma ihtimali var mı, niye virüs sokmaya çalışsınlar ki elalemin bilgisayarına?

Dosya Ekleri

• MILASMT2 PATCHER 6.10.2023 19_59_20.png
    MILASMT2 PATCHER 6.10.2023 19_59_20.png
    9,2 KB · Görüntüleme: 65
Ben virüslü olduğuna inanıyorum. Piyasada bir sürü böyle virüslü PVP var. O yüzden hesap çalarlar diye uzak duruyorum. Çünkü benim gibi bir çok kimse bir sürü PVP oynuyor ve bir çoğunun şifresi de aynı oluyor.
Ben şunların bi komüniteleri varsa göz atayım ordaki arkadaşlara sorayım.

Niye virüs sokmaya çalışsınlar ki el âlemin bilgisayarına?
Aksine, niyetleri kötüyse virüsü yaymak ve fayda sağlamak için tam da istedikleri ortama sahipler. Eğer gerçekten virüslü ise yapabileceklerinin bir sınırı yok açıkçası.

Bazı sunucularda virüs olduğu düşünülüyor, net olarak açığa çıkarılmış ve araştırılmış, incelenmiş bir konu değil sanırım hala.

Bahsettiğiniz sunucu da ünlü sunuculardandı yanlış hatırlıyorsam. Riske atmazlar diye düşünüyorum, ama öte yandan çok oyuncusu olduğu için avantajı var, eğer oyun dosyaları virüslüyse birçok kişiden birçok şey elde edebilirler.

Sizin senaryonuzda uyarının güncellemeden sonra gelmesi ilginç olmuş. False-positive olabilir. Windows Güvenliği false-positive'ler konusunda ısrarcı.

Destek yardım eder mi? Kötü bir niyetleri varsa bir şekilde saklarlar ve virüs olmadığına ikna ederler. Kötü bir niyetleri yoksa durumu net bir şekilde açıklarlar ve sonuç olarak false-positive veya virüs vb. bir durumun olmadığını olduğunu söylerler.

Destekle iletişime geçtim Discord üzerinden.
Virüs konusundaki soruma
cevabı aldım. 'Hayır efendim güncelleme yeni olduğundan sistemler tanımadı.'
Sizin False-Positive konusuyla bağlantılı gibi düşündüm.
Şu yöntemleri izlemem gerektiği söylendi: WİNDOWS GÜVENLİĞİ / VİRÜS VE TEHDİT KORUMASI / AYARLARI YÖNET / DIŞLAMALAR / OYUNUN KLASÖRÜNÜ DIŞLAMALARA EKLEYİN.

Yok kardeşim ben güvenemedim. Elveda Milas.

Zaten yazdıkları yöntem de virüs programlarının virüslü olarak tespit ettiği dosyayı klasik beyaz listeye alma yöntemi. False-positive'ler için sıkça kullanılıyor hepimizin bildiği üzere.

Ama false-positive değilse de virüslü dosyaya PC'nin anahtarını teslim etmek gibi bir şey.

Torrent indirdiğiniz oyunlarda da aynı şekilde virüs olarak algılanıyor. Yıllardan beridir torrent oyun oynarım, gene virüs bulaşmadı.
Destekten arkadaşlar dedi ki;
'İki yöntem var kardeşim: 1. Virüsü dışla, 2. Silip tekrar yükle."
Zaten sildiydim tekrar yüklüyorum. Canım çekti allahsızı :D

Geri
Yukarı