Mevcut Kasamı Oyuncu Sisteme Çevirmek İstiyorum

TrabzonLee

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Malum GTA V çıkınca birçok pc yetersiz kaldı. Aslında benım sistem düşük değil ama nedense açamadım yine.
neyse sizden sistem toplama konusunda fikir almak istiyorum. elimdeki hazır parçaları paylaşacağım neleri değiştirebiliriz ne yapabiliriz tartışalım bu konuda.

Öncelikle Mevcut olan Anakart "PEGATRON IPXSB-H61 Socket 1155". Özellikleri ise ;

CPU Socket : Intel Socket 1155
Supports : Sandy Bridge
TDP : 95/ 65W
Chipset North Bridge : Intel Cougar Point (H61)
Memory Dual Channel, 2 x DDR3 slots, Non-ECC, Unbuffered, Max. 8GB
Types : 1066/PC3-8500, 1333/PC3-10600
Expansion slots 1x PCI Express slot (x16)
1x PCI Express slot (x1)
2x PCI slots
Audio Realtek ALC662 co-lay ALC888S (6-channel)
LAN Gigabit Realtek RTL8111EL
Graphics Integrated Graphics in Sandy Bridge
Storage INTEL Cougar Point (H61) built-in: 4x SATA 300
USB 10x USB 2.0 ports, 12/480Mbps
Rear panel I/O ports 1x Mouse (PS/2) port + 1x Keybord (PS/2) port
1x Display (DVI) port
1x Display (VGA) port
2x USB2.0 ports
1x LAN (RJ-45) port + 2x USB2.0 ports
3x Audio jacks (6-channel)
Internal connectors 1x ATX power connector
1x ATX CPU connector
1x CPU fan connector
1x System fan connector
4x SATA connectors
1x Front panel audio connector
1x Internal SPDIF output connector
3x USB 2.0 connectors
1x Serial port module connector
1x Parallel port connector
1x Chassis intrusion alarm connector
1x TPM (Trusted Platform Module) connector
1x Front panel connector
BIOS SPI 32Mb (AMI)
Form factor uATX, 9.6 inches x 7.6 inches

İşlemcim İse ;

sistem 1.JPG

Ekran Kartım İse ;

ssistem 2.JPG

Şimdi Sizden isteğim, hedefimde olan:

* 4 GB DDR5 Ekran kartı
* 16 GB RAM
* SSD ( sistemde SSD yok, yeni nesil tüm sistemler SSD üzerinde olduğu için o nimetten bizde faydanalım.)

Bu Kasa sizde olsa Neleri değiştirerek Oyuncu sistemi yapardınız. Bu konudaki Fikirlerinizi Beklıyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe Önemli Değil ama abartıya da gerek yok aslında :D Max 2 bin tl olabilir anakart Ekran Kartı RAM SSD ıcın.

Sistem düşük değil mi? Büyük ihtimalle hazır kasa bir Pc almışsınız ve dolandırılmışsınız gibi görünüyor. Ekran kartınız konusunda şu konuya bir bakın;AMD Radeon HD 6510'a Dikkat! | Technopat Sosyal
Sorunuza gelirsek Psu'nuzun en az 400w stabil güç verebildiğinden emin olduktan sonra Gtx970 ekran kartı ve 850 Evo bir Ssd alabilirsiniz. Ram gerekli değil ama para kalırsa şuan ki ramlerinizle aynı frekans ve voltaj değerlerine sahip ramlere bakın.

Max 8 GB RAM diyor zaten pc 8 GB RAM var. Ekran kartı ve ssd harici update yapamam gibi duruyor. İşlemciyi ve bazı parçaladi kullanabileceğim uyumlu anakart ne olabilir mesela?

İlk olarak Ekran Kartı ve PSU ile başlıyorum toplamaya. Diğerleri Sabit kalacak şimdilik ama üç ekran kartı arasında kaldım;

www.hepsiburada.com: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 970 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

www.hepsiburada.com: MSI Nvidia GeForce GTX 970 4GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı

Asus GTX970-DC2OC 4GD5 Strix GDDR5 4GB Ekran Kartı Fiyatı ve Özellikleri - Gold.com.tr

Aynı özellik ama marka farklı hepsinde. Siz olsanız Hangisini alırdınız bu karttan. ben Biraz MSI gibi düşünüyorum

Bende Oyun için MSI düşünüyorum. 600'lük PSU ile desteklediğim zaman 1 yıl kadar idare eder beni şimdilik.

Şuan yaşadığın durumun aynısını bende yaşıyorum. Hazır bilgisayar almakla ne kadar kazıklandığımı upgrade yaparken anladım. 1350 Türk lirası var 970 ve 500 W +80 bir güç kaynağı alacağım. Ve dar boğaz yapacaklar. Kökten değiştirmek için 1 milyar daha gerekiyor. 5 milyara patlayacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı