Mevduat faizi için farklı bankalardan hesap açılabilir mi?

boifromasgard

Kilopat
Yer
Denizli
Birçok banka yeni müşterilere mevduat faizi için yüksek oran veriyor. Her ay başka bir bankada hesap açıp bir aylık mevduat kullanmamda bir sakınca olur mu? Banka müşterisi olmak için başvurmak Findeks notumu etkiler mi?

Bazı bankalar faiz oranlarını yükseltmek için,kredi kartı,otomatik ödeme talimatı gibi fırsatlar sunuyor. Alternatifbank mesela.

Hoşgeldin bonusu her banka için bir defaya mahsustur diye biliyorum.
Evet, o nedenle her ay bir bankada hesap açacağım.
Bazı bankalar faiz oranlarını yükseltmek için,kredi kartı,otomatik ödeme talimatı gibi fırsatlar sunuyor. Alternatifbank mesela.
Bende Enpara ve Ziraat var. Enpara %42, Ziraat %37 veriyor. Bu nedenle her ay yeni müşteriye ekstra faiz veren bir bankaya hesabı açmak istiyorum.
Banka hesabı açma prosedürlerini bilmiyorum. Herhangi bir bankada istediğim gibi hesap açabiliyor muyum?

İstediğiniz bankada vadeli hesap açabilirsiniz. Ancak hoşgeldin faizleri ve koşulları bankadan bankaya değişiyor. Tek tek banka sitelerine girip,inceleme ve hesaplama yapmanı tavsiye ederim.

Evet, o nedenle her ay bir bankada hesap açacağım.

Bende Enpara ve Ziraat var. Enpara %42, Ziraat %37 veriyor. Bu nedenle her ay yeni müşteriye ekstra faiz veren bir bankaya hesabı açmak istiyorum.
Banka hesabı açma prosedürlerini bilmiyorum. Herhangi bir bankada istediğim gibi hesap açabiliyor muyum?
Yani hocam demek istediğim bankaya bir kere müşteri olduğunuzda kaydınız orada kalır. Bir daha yeni müşteri gibi kayıt olamazsınız bildiğim kadarı ile. Yine de bankacı arkadaşlar daha iyi bilir.

Yani hocam demek istediğim bankaya bir kere müşteri olduğunuzda kaydınız orada kalır. Bir daha yeni müşteri gibi kayıt olamazsınız bildiğim kadarı ile. Yine de bankacı arkadaşlar daha iyi bilir.
Dediğinizi anladım hocam, ben her ay yeni müşteriye ekstra faiz veren başka bir bankaya müşteri olmaktan bahsediyorum. Bu ay x bankasından yüksek faizini alıp önümüzdeki ay y bankasından almak gibi.

Dediğinizi anladım hocam, ben her ay yeni müşteriye ekstra faiz veren başka bir bankaya müşteri olmaktan bahsediyorum. Bu ay x bankasından yüksek faizini alıp önümüzdeki ay y bankasından almak gibi.
Arbitraj kovalıyorsunuz. Aynı şahıs bir bankaya sadece bir kere yeni müşteri olabilir. Piyasadaki bankaları bir sene içinde bitirebilirsiniz gibi. Bir defaya mahsus olduğu için yasal bir sorun olacağını zannetmiyorum.

Kredili mevduat, kredi kartı veya kredi kullanmazsanız vadesiz ve vadeli mevduatlarınız kredi notunuzu etkilemez.

Geri
Yukarı