Elektronik Micron 8 GB 4800 MHz notebook DDR5 RAM 402,23 TL

Son 2-3 günde piyasaya birkaç site üzerinden ucuz DDR5 laptop RAM'i düştü ilk aklıma gelen sahte ya da çıkma olabileceği. Benim laptop şu an teknik serviste olduğu için sipariş vermedim. Laptop gelene kadar piyasada kalırlarsa sipariş vermeyi düşünüyorum. Orijinalse takıp kullanırım.

Hocam fiyatı iyi de, çakma olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerek.

Bildiğim kadarıyla teknoraks güvenilir bir firma sahte çıkarsa sizi bilgilendiririm.

Bildiğim kadarıyla teknoraks güvenilir bir firma sahte çıkarsa sizi bilgilendiririm.

Donanım Arşivi'nin attığı videodan sonra biraz işkillendim Alibaba'ya baktım aynı modeli göremedim galiba bu modelin sahtesi yok bulan varsa linkini atabilir mi?

Son düzenleme:
Sizin paylaştığınız PttAVM'deki satıcı da Teknoraks'mış. Teknoraks ile ilgili gerek forumdaki gerekse ekşi sözlük, şikayetvar.com gibi sitelerdeki laptop şikayetlerine baktığınızda düşük RAM ve SSD kapasiteli laptopları kendileri farklı model RAM ve SSD'lerle upgrade edip sattıklarını göreceksiniz.
Örneğin:Hepsiburada Teknoraks güvenilir mi?
Şu an ucuzdan sattıkları DDR5 laptop RAM'leri de HP ve Acer laptopların stock RAM'leriyle aynı model. Büyük ihtimalle Teknoraks upgrade edip sattığı laptoplardan çıkardığı stock RAM'leri ucuzdan satıyor diye düşünüyorum ben.

Son düzenleme:
Sizin paylaştığınız PttAVM'deki satıcı da teknoraks'mış. Teknoraks ile ilgili gerek forumdaki gerekse ekşi sözlük, şikayetvar.com gibi sitelerdeki laptop şikayetlerine baktığınızda düşük RAM ve SSD kapasiteli laptopları kendileri farklı model RAM ve SSD'lerle upgrade edip sattıklarını göreceksiniz.
Örneğin:https://www.technopat.net/sosyal/so...teknoraks-guevenilir-mi.1451980/post-11818595
Şu an ucuzdan sattıkları DDR5 laptop RAM'leri de HP ve Acer laptopların stock RAM'leriyle aynı model. Büyük ihtimalle teknoraks upgrade edip sattığı laptoplardan çıkardığı stock RAM'leri ucuzdan satıyor diye düşünüyorum ben.

Çakma ve sorunlu olmasında diğerleri benim için çok önemli değil aynı zamanda teknoraks Gaziantep'teki hasardan dolayı acil paraya ihtiyaç duyup indirim yapmış olabilir. HP laptopların çoğu Samsung RAM kullanıyor benim bildiğim Dell firması Micron kullanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı