Microsoft 20 Dolara Telefon Satacak

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Microsoft 20 Dolara Telefon Satacak Google’ın gelişmekte olan ülkelerdeki girişimlerine Microsoft’tan çok hızlı cevap geldi. Google’ın...
5rrt0O3L67k

Daha fazlası...

Kim bilir vergilerle kaç dolar olacak ?

Yüzde yüz alsalar $40 diyelim, kargo masraflarını fazlasıyla eklerler, $80 oldu. Ee satan adam da bundan ekmek yemek ister, $160 oldu. KDV eklemek lazım, o kadar değer kattık, katma değer vergisi vermeden olmaz, yüzde on sekiz desek, $188.8 oldu. Düzlerler onu $189.99 olarak. Benim tahminim, bugünün kurundan (2.20 an itibariyle Garanti Bankası kuru), 417.97 TL olarak piyasaya giriş yapar.

Not: Çıkınca editlemeyi unutmam inşallah. :)

1- Türkiyede olacak mı ,ve Türkiye fiyatı ne olur çok önemli. Çin de artık önemli telefonlar yapıyor, mesela ZTE firması... Önümüzdeki senelerde Türkiyede Çin firmlarından atak bekliyorum. Rusya ve Ukraynada çok güzel modelleri var...
2- Microsoft içine hangi sistemi koyacak? Lakin Andorid ve IOS almış başını giderken windows phonelar symbian kaderini yaşamaya mahkum gibi geliyor bana.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı