Microsoft bütün verilerimizi görüyor mu?

ansa

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4070 Tİ
İ7 13700K
32 GB RAM
MSİ MPG Z690 CARBON Wİ-Fİ
Telefon: iPhone 15 Pro Max
Meslek
Öğrenci
Selamlar, tam da bugün internette dolaşırken Valorant'ın kullandığı Vanguard sistemiyle alakalı bazı şeyler okudum ve açıkçası üzüldüm bunu okuyunca. Daha da çok araştırdım ve aslında bütün firmaların verilerimizi sattığını öğrendim, sizlere sorum ise şudur: Windows sistemlerini kullanıyoruz, geliştiricisi olan Microsoft bizim bütün verilerimizi aynı şekilde Vanguard'ın yaptığı gibi bilgisayar üzerinde görebilir mi ve sizce Riot Games'in yaptığı 14 gün serverlarımızda tutup sonra siliyoruz açıklaması ne kadar inandırıcı? Teşekkür ederim şimdiden herkese…

Selamlar, tam da bugün internette dolaşırken Valorant'ın kullandığı Vanguard sistemiyle alakalı bazı şeyler okudum ve açıkçası üzüldüm bunu okuyunca. Daha da çok araştırdım ve aslında bütün firmaların verilerimizi sattığını öğrendim, sizlere sorum ise şudur: Windows sistemlerini kullanıyoruz, geliştiricisi olan Microsoft bizim bütün verilerimizi aynı şekilde Vanguard'ın yaptığı gibi bilgisayar üzerinde görebilir mi ve sizce Riot Games'in yaptığı 14 gün serverlarımızda tutup sonra siliyoruz açıklaması ne kadar inandırıcı? Teşekkür ederim şimdiden herkese…

Şimdi sana net bir şey söyleyemem ama Linux dağıtımlarını kullanabilmek çok daha iyi olur. Windows'un arka planında belki de verilerin bir şekilde Microsoft'a gidiyor olabilir. Açık kaynak sistemler işte bu yüzden çok savunuluyor ya zaten.

Aslında tüm anti hile yazılımları verilerini tutar Vanguard'ı tartışmaya açan şey neden başlangıçta açmamız gerektiğiydi.Esasında çinli bir firma adamlar amerikadan f35 ile f22 uçaklarının verilerini çalmış amerikanın 2 sene sonra haberi oluyor.
Buradan microsoftun neleri kullandığına bakabilirsin.

Acıklamalarına inanın veya inanmayın, kimse sizi bir şeyi kullanın diye zorlamıyor. Adı üstüne kapalı kaynak. Anlayacağınız Microsoft ne yaptığınızı her türlü biliyor zaten, bizden farklı bilgiler alıp bunu belirtmemek gibi bir seçenekleri var. Ayrıca teknoloji ortamında ne gizleyebilirsiniz ki zaten? Merak etmeyin, izlediğiniz h*ntai videolarını kimse bir sey yapmayacak, sadece para kazanmak istiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında görebilir çünkü Windows kapalı kaynak kodlu bir yazılım ve içinde kötü amaçlı kod var mı yok mu bilmiyoruz. Bu sebeple GNU/Linux dağıtımlarını kullanmak en iyi seçenektir.

Bu devirde sanki verilerimizi gizliden gizliye satmayan firma mı var? veya satmasada o verileri her türlü almıyor mu sanki.

Hocam mantıken bedava uygulamalarda firmalar verilerinizi depolayıp satabiliyor. İnternet açık, uygulama adamın, veri depolandığı yer adamın. Açıkça da çok kez sattıklarını da söylemişler. Eğer verilerinin güvemde olduğunu hissetmiyorsan bu tarz uygulamaların güvenilir milyonlarca alternatifi var. En basitinden Mac'i saymazsak Windows'tan sonraki en popüler İS olan Linux.

Yeni konular

Geri
Yukarı