Microsoft Flight Simulator uçak değişmiyor

Osma_n

Decapat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Öncelikle yakşamlar MFS girdikten sonra uçuş kısmından uçak, kalkıp iniş yapacağım yeri sectiğim halde oyun başlayınca aynı jet uçağını verip duruyor. Üstelik havalimanı Ankara olarak takılı kaldı, düzelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni bir uçuş ayarlarken SIM özel uçuş klasörünü bulamadığından, Windows kullanıcı adında İngilizce olmayan karakterler kullanıldığında sorunun ortaya çıktığı bilinmektedir.

Windows 10'umda (20H2 derlemesi) "beta sürümü: Dil uyumluluğu için utf-8 kullan" onay kutusunu etkinleştirerek sorunu çözdüm.

Bunu yapmak için, “denetim masası” --> “saat ve bölge” --> “bölge” --> “yönetim” sekmesi --> “sistem bölgesel konfigürasyonunu değiştir…” --> seçeneğine gitmeli ve "beta sürümü: Dil uyumluluğu için utf-8 kullan" onay kutusu.

Bundan sonra sorun artık görünmüyor ve sorunsuz bir şekilde yeni bir uçuş ayarlayabilirsiniz.

Maalesef bunu diğer Windows sürümlerinde kontrol edemedim.

Dostum bu oyun çıktığından beri bu sorunu yaşıyorum, DC grupları YouTuber'lar bilgili insanlar hepsine danıştım dediklerini yaptım ama olmadı, ve şimdi seni gördüm dediklerini yaptım oldu, kaç kg taşağın var senin kral ya.

Geri
Yukarı