Çözüldü Microsoft hesabı kullanmadan Windows 11 kullanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burkiito

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, normal şartlarda kurulu olan Windows 11 sistemine bağladığım e-posta ile kullandığım bazı sitelerdeki veriler sızdırıldığından bağlı hesabı değiştirmek istiyordum ancak bağlamasak da kullanımın ne ölçüde etkileyebileceğini de merak ettim, ayarlara baktığımda tam olarak hesap kaldırmayı bulamadığımdan ve bunun sonrasında yaşanabilecek olası durumları tam olarak kestiremediğimden önce sizlere sormak istedim. Yedekleme haricinde ne gibi özelliklerden yararlanamayız hesabı kaldırmanın sonrasında veya bütün bunları yapmaya gerek var mı en baştan sizce?

Çözüm
Ayarları açıp sol taraftan hesaplar bölümüne girin. Ardından açılan ekranda bilgileriniz kısmına tıklayın.
1704143568943.png

Resimde de görünen "Bunun yerine bir yerel hesap ile oturum açın" kısmına tıkladığınızda mevcut Microsoft hesabını doğrulamanızı isteyecek. Ardından yerel hesaba geçmiş olacaksınız.

Bu işlemden sonra Microsoft Store, Xbox gibi yerleri kontrol edin. Oralarda da hesaptan çıkış yapılmamışsa isterseniz kendiniz çıkış yapabilirsiniz.
Ayarlarda hesap kısmında "yerel bir hesap ile giriş yap" tarzında bir tuş var onunla hesap açabiliyorsunuz.

Microsoft Mağazası, OneDrive, Windows Hello gibi pek çok Microsoft hizmetinden mahrum kalıyorsunuz. Neden hesap açmayasınız ki?

Ayarlarda hesap kısmında "yerel bir hesap ile giriş yap" tarzında bir tuş var onunla hesap açabiliyorsunuz.

Microsoft Mağazası, OneDrive, Windows Hello gibi pek çok Microsoft hizmetinden mahrum kalıyorsunuz. Neden hesap açmayasınız ki?
Yanlış anlamayın hocam daha yeni yeni alışabiliyorum sisteme Windows 7'den geçeli henüz birkaç ay olduğundan hesap açmadan da rahatça kullanılabilir diye düşünüyordum ilk başlarda.

Ayarları açıp sol taraftan hesaplar bölümüne girin. Ardından açılan ekranda bilgileriniz kısmına tıklayın.
1704143568943.png

Resimde de görünen "Bunun yerine bir yerel hesap ile oturum açın" kısmına tıkladığınızda mevcut Microsoft hesabını doğrulamanızı isteyecek. Ardından yerel hesaba geçmiş olacaksınız.

Bu işlemden sonra Microsoft Store, Xbox gibi yerleri kontrol edin. Oralarda da hesaptan çıkış yapılmamışsa isterseniz kendiniz çıkış yapabilirsiniz.

Çözüm
Eki Görüntüle 2071730

Sağ olun hocam dediğiniz gibi yaptım hiçbir sıkıntı çıkmadı, ilk başta veriler silinir mi diye düşünüyordum ancak aynı durdu :D

Önce Wi-Fi'yi kapat PC'nin internet ile bağlantısını kes. Sonra yerel hesap ekle de sorun çözülür diye tahmin ediyorum.
Dene bakalım.
Wi-Fi'yi kapatmadan da oldu hocam zaten sorun olmadı, yine de teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı