Çözüm Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable - Error 1935

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable kurarken "Error 1935" hatasını alıyorsanız sırasıyla aşağıdakileri uygulayarak sorununuzu çözmeniz muhtemel.
  • Windows'un bütün güncelleştirmeleri almış olduğunda emin olun. Yüklenecek güncelleştirme varsa mutlaka yükleyin. Zira bu sorun genelde Windows Installer ile ilgili bir sorun varsa olabiliyor.
  • Başlat>Çalıştır>sfc /scannow komutuyla Windows dosyalarında sorun olup olmadığını kontrol edin.
  • Başlat menüsünü açın ve arama kutucuğuna "%temp%" yazın. Açılan klasörün içeriğini komple silin. Silinmeyen dosyalar olabilir, bunları yoksayabilirsiniz.
  • Anti-Virüs yazılımınızı devre dışı bırakın.
  • Visual C++ 2005 kurlumunu yönetici olarak çalıştırın.
  • Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı'nı indirip çalıştırın:

Windows 7 x86
    Download.gif

İndir
    Windows 7 x64
    Download.gif

İndir
  • Başlat menüsünü açın ve arama kutucuğuna cmd yazın. Çıkan sonuca sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyin. Şimdi bu komutu girin ve Enter'a basın: fsutil resource setautoreset true C:\
  • Windows Update yapamıyorsanız Windows Update bileşenlerini sıfırlayın. Bu işlem için gerekli olan sıfırlama aracını buradan indirip çalıştırın.
İlgili hatalar:

Error 1935 An error occurred during the installation of assembly "policy.8.0.Microsoft.VC80.MFC,type="win32-policy",version="8.0.50727.4053",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",processorArchitecture="x86".Please refer to Help and Support for more information.

Error
1935 "policy.8.0.Microsoft.VC80.MFC,type="win32-policy",version="8.0.50727.4053",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",processorArchitecture="x86" derlemesinin yüklenmesi sırasında hata oluştu. Daha fazla bilgi için lütfen Yardım ve Destek sitesine bakın.

Bu sorunu bilgisayarımda yaşıyorum. Verdiğiniz yönergeleri izleyerek düzeltmeye çalışıyorum. Win7 64bit. Fakat anlamadığım bir nokta var,
Anti-Virüs yazılımınızı devre dışı bırakın.
Visual C++ 2005 kurlumunu yönetici olarak çalıştırın. demişsiniz.
Visual C++ 2005 kurulumu derken neyi kastediyorsunuz ? Neyi yönetici olarak çalıştıracağımı anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

System recovery yapmayı düşünüyorum. Format atmadan yükseltme kurulumunu nasıl yapabilirim ? Windows 7 DVD'im şu an ulaşabileceğim bir yerde değil. Bir bilgisayarcı bunu yapabilir mi yoksa system recovery önerir misiniz ?

Windows 7 DVD'si şart değil. USB'den de kurabilirsiniz. Format atmadan kurmak için yukarıda da dediğim gibi özel yerine yükseltme seçmeniz gerek.

Sistem geri yükleme pek tavsiye ettiğim bir şey değil. Bilgisayarcıya götürürseniz sizi hem bi güzel kazıkar hem de format atıp ne var ne yok siler.

Windows'un bütün güncelleştirmeleri almış olduğunda emin olun. Yüklenecek güncelleştirme varsa mutlaka yükleyin. Zira bu sorun genelde Windows Installer ile ilgili bir sorun varsa olabiliyor.

demişsiniz. Buna nerden bakarız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı