Mid mi Top lane mi daha iyi?

O lanelerde oynayacaksan jung iyi olmalı düşük elodaysan jung zaten kötü gelir jung mainle ben geçen sezon bronz 4 bitirdim bu sezonda bronz 1 35 lpyim ve sadece jung oynarak.
Eğer jung oynayacaksan sana önerim: Amumu, Hecarim, VI, Kayn, karahasatlı drakhattarlı Master'yi oyna.
Sorunun cevabı: Topta Darius morde Irelia falan oynamak.

Top LAN'e eski sezonlarda iyiydi fakat artık jung ya da midden birisi kasılmamışsa top lane tek başına oyunu taşıyamıyor.

Bence oyuna etkisi açısından mid LAN'e daha iyi diye düşünüyorum.

3 sene boyunca mid oynadım ve en fazla plata çıkabildim malesef jung kavramını oyunda bilen çok az insan var aklın varsa kendine bi pre bul ve botta oyna

Oyuna etki açısından orta koridor haritaya daha rahat hakim olduğu için orta koridor tercih edilmelidir. Ormancın eğer orman içinde dövüşürse ormanın iki tarafına da daha yakınsın top lane'e kıyasla, ve olur da botta durumlar kötüyse daha rahat roam atabilirsin.

Koridor hakimiyeti kurabiliyorsan ve roam atmayı seviyorsan mid lane oynamak takıma daha çok avantaj sağlıyor. Ben sadece farm yapayım takım savaşlarında taşıyım diye düşünüyorsan top lane oynaman daha iyi olur. Ayrıca teleport alarak olası ejder savaşlarında veya rakip takımın baskınlarında üstünlük sağlayabiliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı