Millenicom fiber internet almak için modem kiralatıyor

shadow170

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Az önce evime internet bağlatmak için Millenicom ile görüştüm ve saçma sapan bir şekilde eğer fiber internet almak istiyorsam modem kiralamak zorunda olduğumu söylediler. Genel olarak bu firmaların verdiği modemlerin ne kadar rezalet olduğunu bildiğimden modemimi kendim almıştım fakat böyle olunca sanırım modemi iade edeceğim. Aranızda Millenicom'dan fiber kullanan varsa bu direttikleri modemin marka modelini paylaşabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler. Az önce evime internet bağlatmak için Millenicom ile görüştüm ve saçma sapan bir şekilde eğer fiber internet almak istiyorsam modem kiralamak zorunda olduğumu söylediler. Genel olarak bu firmaların verdiği modemlerin ne kadar rezalet olduğunu bildiğimden modemimi kendim almıştım fakat böyle olunca sanırım modemi iade edeceğim. Aranızda Millenicom'dan fiber kullanan varsa bu direttikleri modemin marka modelini paylaşabilir mi acaba?
Bunun Millenicom ile alakası yok. Altyapı sahibi TT, FTTH (eve kadar fiber) altyapısında bu modem kirasını zorunlu tutuyor. Zaten Millenicomun web sitesinde bu bilgi yer alıyor :
afeadfadfadf.png

Aynı şekilde TT'nin web sitesinde de aynı bilgi belirtilmiş :
sdffdds.png

Bunun Millenicom ile alakası yok. Altyapı sahibi TT, FTTH (eve kadar fiber) altyapısında bu modem kirasını zorunlu tutuyor. Zaten Millenicomun web sitesinde bu bilgi yer alıyor :
Eki Görüntüle 1496469

Aynı şekilde TT'nin web sitesinde de aynı bilgi belirtilmiş :
Eki Görüntüle 1496470
Anladım hocam zaten sıkıntı türk telekom kaynaklı. Şimdi merak ettiğim konu verdikleri modemin nasıl olacağı. 100mbit altyapı var ama verecekleri modeme hiç güvenim yok. Eğer kullanıp memnun olan varsa satın aldığım modemi iade edeceğim.

Anladım hocam zaten sıkıntı türk telekom kaynaklı. Şimdi merak ettiğim konu verdikleri modemin nasıl olacağı. 100mbit altyapı var ama verecekleri modeme hiç güvenim yok. Eğer kullanıp memnun olan varsa satın aldığım modemi iade edeceğim.
Hocam o an ellerinde ne varsa onu veriyorlar. Mesela bende ZTE markasının H298A modeli var. Ben memnunum. Bu arada ben de TT'nin FTTH altyapısında Millenicom kullanıyorum. Modemden memnunum. 2 oda öteden 5GHz bandında 2 çubuk, 2.4GHz bandında 4 çubuk (yani full) çekiyor. Bilgisayara zaten kabloyla bağlanıyorum.
Bazen TP-Link markasının Archer C5V modelini veriyorlarmış. Ben bu modeli kullanmadığım için bilmiyorum da kronik sorunlu olduğunu söylüyorlar. Bir de son dönemde Vestel marka bir modem vermeye başladılar.

Anladım hocam zaten sıkıntı Türk Telekom kaynaklı. Şimdi merak ettiğim konu verdikleri modemin nasıl olacağı. 100Mbit altyapı var ama verecekleri modeme hiç güvenim yok. Eğer kullanıp memnun olan varsa satın aldığım modemi iade edeceğim.
Bende Türk Telekom altyapısı ile Millenicom kullanıyorum TP-Link Archer C5V verildi. Bir problem yaşamadım. Siz memnun kalmazsanız modemi kutusuna koyup saklayabilirsiniz farklı bir router takıp kullanırsınız.

Hocam o an ellerinde ne varsa onu veriyorlar. Mesela bende ZTE markasının H298a modeli var. Ben memnunum. Bu arada ben de TT'nin FTTH altyapısında Millenicom kullanıyorum. Modemden memnunum. 2 oda öteden 5GHz bandında 2 çubuk, 2.4GHz bandında 4 çubuk (yani Full) çekiyor. Bilgisayara zaten kabloyla bağlanıyorum.
Bazen TP-Link markasının Archer C5v modelini veriyorlarmış. Ben bu modeli kullanmadığım için bilmiyorum da kronik sorunlu olduğunu söylüyorlar. Bir de son dönemde Vestel marka bir modem vermeye başladılar.

Hocam nerede yaşıyorsunuz ve Speedtest üzerinden ping ve hız verilerinizi atma imkanınız var mı? VDSL altyapıda Millenicom kullanıyorum fakat son zamanlarda oyunlarda pingim arttı, Türk Telekom FTTH altyapı geldi binama ve aktif oldu 2 gün önce. Fakat fiberde Millenicom'un nasıl olduğunu bilemiyorum. VDSL de üzdü beni açıkçası, fiberde sorun yaşatır mı acaba?

Hocam nerede yaşıyorsunuz ve Speedtest üzerinden ping ve hız verilerinizi atma imkanınız var mı? VDSL altyapıda Millenicom kullanıyorum fakat son zamanlarda oyunlarda pingim arttı, Türk Telekom FTTH altyapı geldi binama ve aktif oldu 2 gün önce. Fakat fiberde Millenicom'un nasıl olduğunu bilemiyorum. VDSL de üzdü beni açıkçası, fiberde sorun yaşatır mı acaba?
Kayserideyim hocam. 100'lük paket kullanıyorum. Az önce gerçekleştirdiğim test sonucu :
1661547252410.png

Ben de VDSL'de iken Millenicom kullanıyordum, fiber aktifleşince de nakil istedim.

Peki VDSL'den fibere geçişte kesilme oldu mu?
Hocam o kısım çok ilginç. Ben fiber altyapının aktifleştiği gün Millenicomu aradım ve fiber altyapıya geçiş talebimi ilettim. Fiber gelmişken 50'lik paketten 100'lük pakete geçmek istediğimi de belirttim. Müşteri temsilcisi talebimi kayıt altına aldığını, nakil işleminin 3-7 iş günü içerisinde gerçekleşeceğini ve bu sırada internet kesintisi yaşayabileceğimi söyledi.
3 gün sonra TT ekibinden bir arkadaş gelip ONT ve modem kurulumunu yaptı. Ben bu 3 gün içerisinde hiç kesinti yaşamadım.
İşin can alıcı kısmına geliyorum. Adam telefondan karekodu okutup sistemden onayladı. Fiber altyapıda aldığım hizmet aktifleşti, fiber modem IP almaya başladı. Ama VDSL modem de hâlâ IP almaya devam ediyordu. Yani hem VDSL hem fiber hat aynı anda çalışıyordu. Her ikisine de art arda bağlandım, ikisi de sorunsuz çalışıyordu. Nakil gerçekleşmesine rağmen VDSL sinyalinin kesilmemesine çok şaşırdım. Hemen Millenicom müşteri hizmetlerini arayıp her ikisinin de çalıştığını, ileride ona ayrı fatura diğerine ayrı fatura gibi sorunlarla karşılaşmak istemediğim için aradığımı belirttim. Karşımdaki hanımefendi sistemden kontrol ettiğini ve bir problem olmadığını söyledi. Ben de teşekkür edip kapattım. Sonra da zaten VDSL modemin bağlantısını kestim. VDSL sinyali ne zaman kesildi bilmiyorum. Belki şu an prize taksam hâlâ çalışıyordur :D (Şaka tabii ki. Aradan neredeyse 10 ay geçti)

Özetle hayır, geçişte kesinti olmadı hocam.

Geri
Yukarı