Millenicom internet aşırı derecede yavaş

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Modem: Vmg 3312 B10b.
Adaptör: ASUS USB N10
Hat: Millenicom 100 Mbps taahhütsüz telefonsuz.
Altyapı:VDSL
Arkadaşlar şu oyunu öğlen saat 2'de yüklemeye başladım. Ama o kadar yavaş iniyor ki 33 GB'lık oyunun 20 GB anca yükleme yapabildi. Bilgisayar ile modem arasında duvar var. Normal telefon yaklaşık 20 Mbps çekerken bilgisayar 6 Mbps falan çekiyor. Ethernet kablosu çekeceğim ama hala almadım. Alana kadar geçici süre interneti hızlandırmanın yolu var mıdır?

Dosya Ekleri

• IMG_20220413_221104.jpg
    IMG_20220413_221104.jpg
    61,2 KB · Görüntüleme: 35
Modem: Vmg 3312 B10b.
Adaptör: ASUS USB N10.
Hat: Millenicom 100 Mbps taahhütsüz telefonsuz.
Altyapı: VDSL.
Arkadaşlar şu oyunu öğlen saat 2'de yüklemeye başladım. Ama o kadar yavaş iniyor ki 33 GB'lık oyunun 20 GB anca yükleme yapabildi. Bilgisayar ile modem arasında duvar var. Normal telefon yaklaşık 20 Mbps çekerken bilgisayar 6 Mbps falan çekiyor. Ethernet kablosu çekeceğim ama hala almadım. Alana kadar geçici süre interneti hızlandırmanın yolu var mıdır?

Epic Games ayarlarından indirme kısıtlamayı açıp değeri 0 yapabilirsin.

Epic Games ekran görüntüsünü görünce ne olduğu anlaşılıyor. Steam'deki indirme hızınız nedir? Speedtest hız testi sonuçlarınızı paylaşır mısınız?

Epic Games ekran görüntüsünü görünce ne olduğu anlaşılıyor. Steam'deki indirme hızınız nedir? Speedtest hız testi sonuçlarınızı paylaşır mısınız?

Hocam genelde 6 7 Mbps download veriyor.
Hayır durmaz dursa da sıkıntı olmaz bir daha açtığınız zaman kaldığı yerden devam edecektir.
Hocam biraz hızlandı ama hala yavaş.

Hocam genelde 6 7 Mbps download veriyor.

Hocam biraz hızlandı ama hala yavaş.

Zaten yavaş olacaktır 6-7 değer demek düşünün ben şu anda ki internetim bana 25 değer veriyor ve Epic de oyun indireceğim zaman 2-3 MB ile iniyor yani 6-7 değer veriyor diye 6-7 MB ile inderecek değil onun için kablo almalısınız eğer kabloyu takıp Speedtest'den test yaparsanız tam olarak 100 verirse saniye de 12.80 MB ile indireceksiniz. Ve bu da gayet yeterli bir rakam. MBPS ölçümü ile 1 saniyede ortalama kaç KB/MB dosya indiriyorsunuz? buradan da bakabilirsiniz yani siz şu anda ortalama 640 KB ile indiriyorsunuz.

Demek istediğim böyle bir internete sahip olup kablo almamak saçma almanızı şiddetle tavsiye ederim ki şu an da kablonuz olsaydı çoktan indirme bitmiş ve oyunun belki de 3'te 1'ini tamamlamıştınız.

Hocam 100 verirse nasıl 12.80 ile indiriyor onu anlamadım?

Hocam attığım linkten de okuyabilirsiniz 1000 alsanız bile 128MB ile indiriyorsunuz. Yani 12.80 MB'dan fazla indiremezsiniz. Bu her internet sağlayıcısında böyle Millenicom ile alaksı yok yani.
Ki Türkiye de 12.80 MB mükemmel bir değer diyebiliriz.

Geri
Yukarı