Millette nasıl bu kadar para var?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sorum kısa ve öz aslında. Haberlerde görüyoruz milletin geçim sıkıntısı had safhada forumda bile 15.000 TL PC toplama, 10.000 TL laptop önerisi, iPhone 11 mi XS Max mı alsam gibi konuları görünce şaşırıyorum. Ben kendi maaşımla bile 4 - 5.000 TL'lik bir sistem toplayamazken millet çayır çayır topluyor. Bir ben mi fakirim şu dünyada ya. 😃

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse nakit almıyor ki. Herkes kredi kartıyla yavaş yavaş ödüyor. Şu ekonomide tek maaşla alabileceğimiz teknoloji ürünleri sayılı. İstisnalar vardır elbette.
2.000 TL limitli kredi kartımı 2.500 TL'ye yükseltemiyorum hocam nasıl bi kart bu.😃
100 Milyarı olan insanlar var. Asıl şaşılması gereken o.
Bi parayı bulamayan bizleriz heralde.

"Para yok" diye acıtasyon yapanlarda para var, gerçekten parası olmayanlar kendi halinde, zorluk çekse de belli etmeyenler. İnsanların bu kadar pahalı şeyleri alabilmesinin 2 yolu var;
1-Kredi Kartı(Kısaca Borç)
2-Baba parası
Tabii bunların dışında iyi meslekl sahibi olanlarda var onları çok dahil etmedim.

10 sene önce bitcoine yatırım yapmış olabilirler. Herifin biri 2010'da 10.000BTC'yi $50'dan ihaleye çıkarmıştı ve alıcı bulamamıştı.
Keşke bizde yapsaymışız.😃
"Para yok" diye acıtasyon yapanlarda para var, gerçekten parası olmayanlar kendi halinde, zorluk çekse de belli etmeyenler. İnsanların bu kadar pahalı şeyleri alabilmesinin 2 yolu var;
1-Kredi Kartı(Kısaca Borç)
2-Baba parası
Tabii bunların dışında iyi meslekl sahibi olanlarda var onları çok dahil etmedim.
Diyorlar ya hani yok diyenden korkucan vallahi öyle.😃

Tanıdıklarımın hepsi çok pişman BTC'ye zamanında yatırım yapmadıkları için. Eski coğrafya hocamın çocuğu diyordu "Bi 100TL yatırsaydık evin kredisi bitmişti şimdiye."

Geri
Yukarı