Rehber Minecraft Bedrock mod ile özel item yapma

Petrax

Picopat
Daha fazla  
Minecraft Bedrock Custom İtem Rehberi

Merhabalar uzun aradan sonra Minercaft bedrock mod rehberi ile özel itemlar nasıl yaparızdan devam ediyoruz isternirse 3D model hali veya daha kapsamlı olarak bu rehbere veya farklı istenilen bir rehberin devamı gelebilir. ( işlemler mobil cihazlar için aynıdır )

ilk_adım.png

Öncelikle Blockbench uygulamamızı açıyoruz, ardından itemimizin görüneceği dokuyu çizmek için İmage dosyası oluşturuyoruz.

Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG

Ben 16x16 lık bir doku yapacağım isterseniz siz daha farklı boyutlar seçebilirsiniz.
Modelinizi dilediğiniz gibi yaptıktan sonra dosyamızı kaydedelim ve burada işimiz bitmiş olacak.

Ekran Alıntısı3.PNG

Ekran Alıntısı4.PNG

ikinci_adım.png

Şimdi kodlarımızı yazacağımız Bridge v2 uygulamasını açalım ve Yeni bir proje oluşturalım:

Ekran Alıntısı5.PNG

Projemizi oluşturduktan sonra New Files kısmında İtem/Blank İtem dosyası oluşturulım ve İmage kısmına yaptığımız dokuyu aktaralım.

Ekran Alıntısı6.PNG

favori_adım.png

Şimdi İse Kodlarımızı yazmaya başlayalım ben bu item için,

Ekran Alıntısı7.PNG

"format_version": "1.20.30" bu item için on_use eventini kullanabilmek amacıyla 1.20.30 formatını seçtim. ( paket sürümüyle alakası yok )
"minecraft:max_stack_size": 1, bu fonksiyon bir slotta en fazla kaç bu itemden olabileceğini belirtir.
JavaScript:
"minecraft:on_use_on": {
                "on_use_on": {
                    "event": "simsek",
                    "target": "self",
                    "condition": true
                }
            },
kodumuzu özelliği verecek olan fonksiyon, simsek eventi olusturuyoruz ve eğer tıklanırsa simsek eventini çalıştırılmasını sağlar.
JavaScript:
        "events": {
            "simsek": {
                "run_command": {
                    "command": [
                        "summon lightning_bolt"
                    ],
                    "target": "self"
                }
            }
        }
Bu kodda ise eğer şimşek eventi çalıştırılırsa /summon lightning_bolt kodumunun çalıştırılmasını sağlar.

Şimdi Projemizi kaydedelim ve oyun içine aktaralım.

3ıq.png

Kod sayesinde tıkladığımız yere yıldırım atan bir mod yapmış olduk ancak sadece ekran resimleri kullandığım için bu kadarını gösterebildim kendiniz deniyebilmeniz için Linki koyacağım iyi günler ve sağlıcakla kalın.

Ekran Alıntısı8.PNG
<

indir.png

Yıldırım Sopası Mod ( mediafire )

Minecraft Bedrock Custom İtem Rehberi

Merhabalar uzun aradan sonra Minercaft bedrock mod rehberi ile özel itemlar nasıl yaparızdan devam ediyoruz isternirse 3D model hali veya daha kapsamlı olarak bu rehbere veya farklı istenilen bir rehberin devamı gelebilir. ( işlemler mobil cihazlar için aynıdır )

Eki Görüntüle 2068970

Öncelikle Blockbench uygulamamızı açıyoruz, ardından itemimizin görüneceği dokuyu çizmek için İmage dosyası oluşturuyoruz.

Eki Görüntüle 2068972Eki Görüntüle 2068973

Ben 16x16 lık bir doku yapacağım isterseniz siz daha farklı boyutlar seçebilirsiniz.
Modelinizi dilediğiniz gibi yaptıktan sonra dosyamızı kaydedelim ve burada işimiz bitmiş olacak.

Eki Görüntüle 2068979
Eki Görüntüle 2068981

Eki Görüntüle 2068975

Şimdi kodlarımızı yazacağımız Bridge v2 uygulamasını açalım ve Yeni bir proje oluşturalım:

Eki Görüntüle 2068984

Projemizi oluşturduktan sonra New Files kısmında İtem/Blank İtem dosyası oluşturulım ve İmage kısmına yaptığımız dokuyu aktaralım.

Eki Görüntüle 2068986

Eki Görüntüle 2068989

Şimdi İse Kodlarımızı yazmaya başlayalım ben bu item için,

Eki Görüntüle 2068991

"format_version": "1.20.30" bu item için on_use eventini kullanabilmek amacıyla 1.20.30 formatını seçtim. ( paket sürümüyle alakası yok )
"minecraft:max_stack_size": 1, bu fonksiyon bir slotta en fazla kaç bu itemden olabileceğini belirtir.
JavaScript:
"minecraft:on_use_on": {
                "on_use_on": {
                    "event": "simsek",
                    "target": "self",
                    "condition": true
                }
            },
kodumuzu özelliği verecek olan fonksiyon, simsek eventi olusturuyoruz ve eğer tıklanırsa simsek eventini çalıştırılmasını sağlar.
JavaScript:
        "events": {
            "simsek": {
                "run_command": {
                    "command": [
                        "summon lightning_bolt"
                    ],
                    "target": "self"
                }
            }
        }
Bu kodda ise eğer şimşek eventi çalıştırılırsa /summon lightning_bolt kodumunun çalıştırılmasını sağlar.

Şimdi Projemizi kaydedelim ve oyun içine aktaralım.

Eki Görüntüle 2068999

Kod sayesinde tıkladığımız yere yıldırım atan bir mod yapmış olduk ancak sadece ekran resimleri kullandığım için bu kadarını gösterebildim kendiniz deniyebilmeniz için Linki koyacağım iyi günler ve sağlıcakla kalın.

Eki Görüntüle 2069000<

Eki Görüntüle 2069002

Yıldırım Sopası Mod ( mediafire )
Bedrock versiyonunu mod desteği az olmasından ötürü tercih etmesemde yararlı bir rehber olmuş elinize sağlık.

Geri
Yukarı