Minecraft için grafik modu önerisi

3090 falan deyince daha çok dikkat çekici olur sandım fakat sen hatırlatınca, evet bence de çirkin bir cümle imiş.
Dalga geçtiğiniz için bunu dikkate almayacağım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu shaderların olayı aslında ışıklandırma ve kenar yumuşatma veya FXAA gibi ayarlar biraz da gölge bunlar zaten ekran kartını aşırı yoruyor. Benim attığım shader packi en Low ayarlarda kaldırır gibi geliyor senin kart ama o Low ayarlarda da gölgeler falan kapanıyor olabilir.
Tamamdır hocam denerim

Minecraft'daki shader çok değişik bir olay 4090 ile kastığını bile görebilirsiniz.

Minecraft'daki shader çok değişik bir olay 4090 ile kastığını bile görebilirsiniz.
Yani optimazyonu çok kötü bir oyun desek yeridir. Mesela çok iyi grafiklere sahip olan Minecraft benzeri Mini World: Creata’ da ayarları yüksek çeksemde bu sistemle en az 40 fps alıyorum ama bu oyun Minecraft’ ın yarısı bile değil. Minecraft’ ta kötü grafiklere kendiniz bir grafik modu yükleyince alın size mükemmel sistem isteyen Minecraft.

Yani optimazyonu çok kötü bir oyun desek yeridir. Mesela çok iyi grafiklere sahip olan Minecraft benzeri mini world: Creata'da ayarları yüksek çeksemde bu sistemle en az 40 FPS alıyorum ama bu oyun Minecraft'ın yarısı bile değil. Minecraft'ta kötü grafiklere kendiniz bir grafik modu yükleyince alın size mükemmel sistem isteyen Minecraft.

Minecraft aslında bir oyun değildir denilebilir Java üzerine kurulmuş grafikli kod dizisi bile denilebilir tam pencere çalışan bir yazılım hatta bence Minecraft.

Minecraft aslında bir oyun değildir denilebilir Java üzerine kurulmuş grafikli kod dizisi bile denilebilir tam pencere çalışan bir yazılım hatta bence Minecraft.
Minecraft’ ın tam olarak yazılım bilenler için sınırsız yaratıcılık, ekonomisi fena olan ülkelerde özellikle görülen kötü bilgisayarların düşmanı, birçok Youtube kanalının ise ekmeğini bol bol yediği bir optimizasyonsuz oyundur.

Yeni konular

Geri
Yukarı