Minecraft Kasma Sorunu

acayip9000

Kilopat
Daha fazla  
Selamun Aleyküm kardeşlerim. Benim bilgisayarımda 2.5 GB ram ve Paylaşımlı 256 MB ekran kartı mevcut. Fakat minecraft kasıyor. Optifine yükledim ama hala kasıyor. Yardımcı olabilecek var ise çok memnun olurum. Hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sistem özelliklerinizi yazın. Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz söyleyin ona göre yardımcı olalım.
Sisteminiz güncel değilse ekran kartı mesela bunlarda sorun olabilir.

Oynadığın sürüme göre de değişebilir FPS sorunu hangi sürümde oynuyorsun 1.9 sa eğer 1.7 ye geri dönmeni tavsiye ederim . Daha yüksek FPS ile oynarsın .

Optifine ayarlarını karıştır. Olmadı ismetrg legend pack falan yükle belki texture pack ile kasma sorununu çözersin.

minecraftta video ayarlarına gir ordan grafikleri hızlı yap görüş açısını falan düşür bunları yap eğer hala kasarsa yapcak bir şeyim yok. çünkü işlemcin çok kötü :(

O bilgisayarla oyuna girebilmen bile iyi zaten :) VRAM özellikle Minecraft için gerçekten çok düşük ve paylaşımlı diyorsun, büyük ihtimalle Intel HD Graphics var ve notebook kullanıyorsun. Pek bi çözümü yok dostum FPS arttırıcı Texture Pack'ler var onları deneyebilirsin ve görüş mesafesini düşürmeyi dene.Smooth lightning, clouds gibi ayarları düşürmen veya kapatmanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı