Minecraft RTX 3050 sistemde 130 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

talhacosan

Centipat
Daha fazla  
RAM
Gskill 8X2 3200Mhz
Ekran kartı
RTX3050
Anakart
A520M Plus
İşlemci
R5 5500
Merhaba arkadaşlar. Minecraft'ta 1.17 sürümünde ortalama 130 150 FPS alıyorum sistemim iyi ama nasıl oluyor herhangi bir FPS sabitleyicide açık değil 1.19. 4 sürümünde 200 300FPS + shader pack kurduğum oyunda 1.17 kasıyor. Oyuna 4 GB RAM verdim, ayarların hepsi Full'de. FPS'i sınırliyacak herhangi bir şey açık değil. (oyun orijinal)

Merhaba arkadaşlar. Minecraft'ta 1.17 sürümünde ortalama 130 150 FPS alıyorum sistemim iyi ama nasıl oluyor herhangi bir FPS sabitleyicide açık değil 1.19. 4 sürümünde 200 300FPS + shader pack kurduğum oyunda 1.17 kasıyor. Oyuna 4 GB RAM verdim, ayarların hepsi Full'de. FPS'i sınırliyacak herhangi bir şey açık değil. (oyun orijinal)

Minecraft Java birkaç sürüm önceOpenGL sürüm güncellemesi aldı. Ondan sonra çıkan sürümlerden birisi 1.19. Yanlış bilmiyorsam 1.17 OpenGL güncellemesinden önce çıkan son sürüm. Kartın eski OpenGL sürümleriyle uyumluluğu noktasında bir problemi olabilir belki. Sürücülerinizi bir güncelleyin. Eğer sürücü noktasında bir güncelleme yoksa DDU ile kaldırıp yeniden kurmayı deneyin.

1.17 zaten bildiğim kadarıyla optimizasyon sorunu olan bir sürüm. Eğer ki internette aratırsanız zaten başka insanlarında 1.17 de performans sorunları yaşadığını görebilirsiniz.

OptiFine kurmamış olabilir misiniz? OptiFine aşırı fazla etkiliyor FPS'i.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.17 zaten sorunlu bir sürüm. En son çıkan sürüme girip OptiFine kurup tekrar yazabilir misin? Sisteme göre hangi ayar olursa olsun en az 400-600 arası alman lazım.

Hayır OptiFine ile giriyorum.

1.17 zaten sorunlu bir sürüm. En son çıkan sürüme girip OptiFine kurup tekrar yazabilir misin? Sisteme göre hangi ayar olursa olsun en az 400-600 arası alman lazım.

Hocam " 1.19. 4 sürümünde 200 300FPS + shader pack " yazmışım ama birazdan girip denerim (düzenleme shader pack kaliteli bir pack sildrus medium kullanıyorum )

Hocam OptiFine kurulu köyümüzün merkezine gittikçe FPS sırasıyla 400 200 ve 90'a düşüyor ayarlarım yüksekte ve texture pack olarak sadece 1 tane pack var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı