Çözüldü Minecraft shader çalıştırınca "AMD sürücü güncellenmeli" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gorko

Centipat
Daha fazla  
MC'de shader değiştirmeye çalışırken, sürücü güncelleme hatası alıyorum. sürücülerim güncel ve ayrıca 10dk önce oynadıgım shaderi şimdi kurmaya calısınca, bu hatayı veriyor yine.

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-13_004948264.png
    resim_2023-08-13_004948264.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 44
Çözüm
DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.

Eğer yine hata veriyorsa başka shader veya oyun orijinal değilse, orijinal oyun alıp deneyin. Korsan sürümlerde sorun çıkıyor olabilir.

Hocam PC restart atıyorum oyle giriyorum oluyor ve ayrıca shader oyuna girdikten sonra seçiyordum artık dunya olusturmadan shader seçiyorum bununlada alakası vardır büyük ihtimalle.
Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > Ekran kartına sağ tıkla > Sürücüyü Güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver. Burada karşına bir liste çıkacak. Burada 1 tane çıkarsa ona tıklayıp güncelleyebilirsin. 1 den fazla var ise bu adımları tekrarlayarak hepsini dene. Bu sürücüleri otomatik ayarlamadan fazlasını yapıyor diye biliyorum.

Aygıt Yöneticisi > görüntü bağdaştırıcıları > ekran kartına sağ tıkla > sürücüyü güncelleştir > bilgisayarımdaki sürücülere göz at > bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver. Burada karşına bir liste çıkacak. Burada 1 tane çıkarsa ona tıklayıp güncelleyebilirsin. 1'den fazla var ise bu adımları tekrarlayarak hepsini dene. Bu sürücüleri otomatik ayarlamadan fazlasını yapıyor diye biliyorum.

Yaptım zaten en güncel.

Ekran kartın nedir? Belki sürücü desteği bitmiş bir ekran kartıdır. Bu tarz ekran kartları, Shader için gereken bazı şeyleri desteklemiyorlar.

Eğer yine hata veriyorsa başka Shader veya oyun orijinal değilse, orijinal oyun alıp deneyin. Korsan sürümlerde sorun çıkıyor olabilir.

Eğer yine hata veriyorsa başka shader veya oyun orijinal değilse, orijinal oyun alıp deneyin. Korsan sürümlerde sorun çıkıyor olabilir.

Hocam PC restart atıyorum oyle giriyorum oluyor ve ayrıca shader oyuna girdikten sonra seçiyordum artık dunya olusturmadan shader seçiyorum bununlada alakası vardır büyük ihtimalle.

Çözüm

Geri
Yukarı