Çözüldü Minecraft'a resim dosyaları nasıl atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Final ödevim için bir müze hazırlayacağım, hoca da sağ olsun kısıtlamadı bizi. İsterseniz oyundan da sunabilirsiniz dedi müzeyi. Ben de bir havacılık müzesi yapacağım fakat girişte Atatürk büstü, Türk bayrağı ve müze koleksiyonunu içeren resimler olsun istiyorum. Zira küplerle bunları yapmam mümkün değil. Çok zor mu bunu yapmak? Tablolarla mı yapılıyor, kolay bir yolu var mı? Bir sürü resim ekleyeceğim çünkü. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Olayı çözdüm: Kullandığımız texture pack dosyasına (zip formatında) giriyoruz. assets>minecraft>textures> buradan da düzenlemek istediğimiz ögeye gelip bunu Phototoshop'ta düzenledikten sonra png formatında kaydediyoruz.
Bunu skin değiştirme adı altında YouTube'den yardım alarak o dosyalarda blocks klasöründe istediğin şeyleri kullanmayacağın blokların dosyasıyla değiştirirsen yaparsın ya da direk texture ile sun.

Peki bir plugin programı gibi bir şey var mı bunun için? Sanki internette kendi texture'mizi hazırlayabildiğimiz birşey görmüştüm çok eskiden..

Bilmiyorum abi ama ben skin olsun ben youtuber için takipçi haritası yapacaktım yaparken onu kullandım uzun sürüyordu ama işe yaramıştı a.

Texture pack yapma rehberleri izleyin. Tablonun texture'unu istediğiniz resim yapın. Plugin'e gerek yok.

Olayı çözdüm: Kullandığımız texture pack dosyasına (zip formatında) giriyoruz. assets>minecraft>textures> buradan da düzenlemek istediğimiz ögeye gelip bunu Phototoshop'ta düzenledikten sonra png formatında kaydediyoruz.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı