Minecraft'ı V-Sync ile oynarsak daha akıcı ama daha az FPS veriyor

hazernag

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Minecraft'da normalde 2-3K FPS alabiliyorum fakat V-Sync 165FPS kadar akıcı olmuyor. Arkadaşlarım da ne kadar yüksek FPS aldıklarını gösterip dalga geçiyorlar :D. Normalde 2-3K oynayınca daha sert mouse çevirmesi oluyor fakat V-Sync açıkken daha smooth oluyor. Bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
V-Sync kapatmayı dene.

Alakası yok arkadaşım. İyi bir sistemi varsa kesinlikle V-Sync açık kalsın. Ayrıca bunun nedeni ekran yırtılmalarından kaynaklı.

V-Sync kapalı olunca ekran yırtılmaları oluyor. FPS yüksek verse bile görüntüye o kadar güzel gelmiyor. Ayrıca monitörün Hz 165 ise ne gerek var fazla 2K-3K FPS'e, ne işine yarasın?

V-Sync'i hemen hemen hiçbir oyunda kullanmıyorum. Sende kapat.

Sistemin kötü diye kapalıdır. İyiyse sende aç aga. Bu kadar FPS açı olmayın.

V-Sync'i hemen hemen hiçbir oyunda kullanmıyorum. Sende kapat.
Hocam eğer ekran kartınız kaliteliyse V-Sync açmanız gerekmekte ekran yırtılmalarını önlemek için. Diğer türlü çok sert geçiş oluyor frameler arası. V-Sync açılınca daha smooth oluyor.

Monitörünün 10 fps üstüne kitle en iyisi
Bak bunu da denemek lazım

Minecraft'da normalde 2-3K FPS alabiliyorum fakat V-Sync 165FPS kadar akıcı olmuyor. Arkadaşlarım da ne kadar yüksek FPS aldıklarını gösterip dalga geçiyorlar :D. Normalde 2-3K oynayınca daha sert mouse çevirmesi oluyor fakat V-Sync açıkken daha smooth oluyor. Bunun sebebi nedir?
G-SYNC destekli bir monitör al.

Yeni konular

Geri
Yukarı