Çözüldü Minecraft'ta dünya kendi kendine silindi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lunarr

Decapat
Daha fazla  
İyi günler. Dün akşam Minecraft dünyamı kaydedip ana ekrana attıktan sonra 1-2 saniye sonra bilgisayarım kapandı. Ardından bilgisayarımı tekrar açtığımda tüm dünyalarım sabit durduğu halde dün akşamki oynadığım dünyam yok. Minecraft klasörüne girip "saves" kısmına girdiğimde dünyam hâlâ duruyor fakat oyunda gözükmüyor. Yardım eder misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Dünya 1.19.2 sürümünde oluşturulup, 1.19.4 sürümünde oynarken bu olay oldu. Her iki sürümde de denedim ikisinde de gözükmüyor bu arada. (Minecraft Java)

Çözüm
Hocam paylaşırsam bir sıkıntı olmaz değil mi herhangi bir hesap ile sorunlar olmazdır herhalde. İçime öyle bir şey doğurdu da o yüzden soruyorum.

Paylaşsanız sıkıntı olmaz diyecektim ama çözümü buldum.
(Yapmadan önce dosyayı yedekleyin)
1. çözüm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Eşyalarını gidecek ve farklı bir yerde doğacaksınız onun dışında eviniz ve sandıktaki diğer şeyler kalacaktır.)

2.çözüm: Tutorials/Recover corrupted saved world data
İyi günler. Dün akşam Minecraft dünyamı kaydedip ana ekrana attıktan sonra 1-2 saniye sonra bilgisayarım kapandı. Ardından bilgisayarımı tekrar açtığımda tüm dünyalarım sabit durduğu halde dün akşamki oynadığım dünyam yok. Minecraft klasörüne girip "saves" kısmına girdiğimde dünyam hâlâ duruyor fakat oyunda gözükmüyor. Yardım eder misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Dünya 1.19.2 sürümünde oluşturulup, 1.19.4 sürümünde oynarken bu olay oldu. Her iki sürümde de denedim ikisinde de gözükmüyor bu arada. (Minecraft Java)
Save dosyasını Google Drive aracılığı ile paylaşır mısınız? Bir bakıp yardımcı olmaya çalışayım.

Klasörden çıkarıp geri saves klasörüne atmayı dene yine olmazsa yine. Minecraft'ta Backup dosyası vardır oyun savelerini düzenli olarak oraya yedekler oradaki dünyani saves e atmayı dene

Klasörden çıkarıp geri saves klasörüne atmayı dene yine olmazsa yine. Minecraft'ta Backup dosyası vardır oyun savelerini düzenli olarak oraya yedekler oradaki dünyani saves e atmayı dene.

Save dosyasını çıkarıp tekrar atıp denemiştim olmamıştı. Backup dosyasını bulamadım nerede bulunuyor? Minecraft klasöründe bende gözükmüyor.

Backup dosyası sen dünyayı yedek alırsan oluşan bir dosyadır.

Anladım. Ama ben dünyayı kaydettikten sonra kapanmıştı neden silindi anlamadım. Zaten bu dünyada bazı şeylerim siliniyordu anlamamıştım bu sefer komple dünya gözükmüyor. Tek görünen şey save klasöründe dünyanın dosyası var.

Anladım. Ama ben dünyayı kaydettikten sonra kapanmıştı neden silindi anlamadım. Zaten bu dünyada bazı şeylerim siliniyordu anlamamıştım bu sefer komple dünya gözükmüyor. Tek görünen şey save klasöründe dünyanın dosyası var.
Bir daha oynarken zaman zaman yedek almaya önem gösterim derim ben. Onun dışında Technopat'ta benzer konular açılmış, onları deneyin bakalım sonuç verecek mi?

Hocam arkadaşında dediği gibi saves dosyasını herhangi bir paylaşım sitesinden atar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı