Çözüldü Minecraft'ta spawnpoint nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BBŞ babuş

Picopat
Yer
Babukent
Daha fazla  
Meslek
Babuştuber
Durumum çok kötü neredeyse ağlayacağım 😟. End'de yanlışlıkla spawnpoint aldım ve dünyaya gidemiyorum. Spawnpoint kaldırma gibi bir yöntem var mıdır?

Çözüm
Durumum çok kötü neredeyse ağlayacağım 😟. End'de yanlışlıkla spawnpoint aldım ve dünyaya gidemiyorum. Spawnpoint kaldırma gibi bir yöntem var mıdır?
Hocam buldum çözümü. /execute in minecraft: overworld run spawnpoint yazarsanız spawnpoint silinecektir. minecraft: ile overworld arasında boşluk olmasın.
Eğer sadece /Spawnpoint yazdıysanız hâlâ oluyor mu bilmiyorum ama bir kurtuluşunuz var gibi. Eğer hardcore oynamıyorsanız bir yatak koyup sağ tıklayın. Yatak başlangıç noktanız olarak ayarlandı yazısı gelecek tabii End'de uyunmadığı için de bu yatak patlayacak böylece spawnpointinizi patlatmış olacaksınız. Sonra yatağınız tıkanmış veya yok edilmiş olduğu için orada doğamadınız gibisinden bir yazı gelecek ve muhtemelen dünyada doğacaksınız. Tabi olmama gibi bir ihtimali de var. Dünyanın bir yedeğini alıp deneyin isterseniz.

Eğer sadece /Spawnpoint yazdıysanız hâlâ oluyor mu bilmiyorum ama bir kurtuluşunuz var gibi. Eğer hardcore oynamıyorsanız bir yatak koyup sağ tıklayın. Yatak başlangıç noktanız olarak ayarlandı yazısı gelecek tabii End'de uyunmadığı için de bu yatak patlayacak böylece spawnpointinizi patlatmış olacaksınız. Sonra yatağınız tıkanmış veya yok edilmiş olduğu için orada doğamadınız gibisinden bir yazı gelecek ve muhtemelen dünyada doğacaksınız. Tabi olmama gibi bir ihtimali de var. Dünyanın bir yedeğini alıp deneyin isterseniz.
Hardcore değil. Hemen deniyorum. Tabi keep inventory ile 😁.

End'de olduğu için kordinat girerse end'de bir yere ışınlanacak. Örnek dünyadaki eviniz -100 64 260 kordinatında diyelim siz de end'de /tp -100 64 260 yazdığınız zaman end'deki -100 64 260 kordinatına ışınlanacaksınız. Kısacası /tp komutu ile kordinat girerek kurtulması zor gibi duruyor.

/execute in minecraft: overworld run tp @s <overworld X Y Z> deneyin bir. Emin değilim ama denemekten zarar gelmez. <overworld X Y Z> kısmına kordinat yazacaksınız. <> olmadan. ayrıca minecraft: ile overworld arasında boşluk olmasın. Emoji olarak çıktığı için ayırdım.

Böyle bir şeyi nasıl becerdiniz çok merak ettim. Bir deneyeyim acaba cidden end'de mahsur kalmak mümkün mü diye. Hem kesin bir çözüm bulabilirsem buradan belirtirim :)

Hocam olmadı. Ben herhalde bir köşeye dönüp emeklerimi bir kenara bırakacağım. Benden de sizlere bir ders.

Yeni bir Minecraft Survival dünyasına başlarsanız bence hileler olmadan oynayın. Yanlışlıkla nether ya da End'de spawnpoint çekme gibi bir ihtimale karşı önlem olur hem de oyunun tadı kaçıyor hilelerle. 2014 de falan bir Survival dünyam vardı. Çok iyi gidiyordum. Sonra lanet olsun bir yerden /give /gamemode gibi komutları öğrenince gözüm döndü. Erişmek istediğim tüm itemleri aldıydım sonra oyunun tadı kaçtıydı tabii. :)

Hocam buldum çözümü. /execute in minecraft: overworld run spawnpoint yazarsanız spawnpoint silinecektir. minecraft: ile overworld arasında boşluk olmasın.

Çözüm

Geri
Yukarı