Minitool ile UEFI/legacy boot ayarı nasıl yapılır?

Optikiyaza

Hectopat
Makaleler
4
Ben Fedora'nın kurulu olduğu diski minitool üzerinden delete demiştim ama BIOS ekranından silinmemişti sonra hallederim demiştim. Az önce Ubuntu kurmak için 50 GB alan ayırdım ve minitool üzerinden restart now dedim. Normalde minitool üzerinden başlatınca direkt Windows üzerinden boot eder zannediyordum ama Fedora'yı boot etti. Fedora'yı silmemiş olma ihtimalim var mı? Bir yandan PC'de işlem olurken yazıyorum bir durumda hemen yardım alabilmek için. Şu an minitoolun ekranı var. Edit: Ben başlığı farklı yazdım tarayıcı yeniden yükledi sayfayı ben de başlığa bakmadan onayladım şimdi legacy mi UEFI mi olmuş.

Kod: Warning: /dev/disk/by-wid/0344f97b-5eaf-46f0-9dec-0699f42223478 does not exist. Generating "/run/initramfs/rdsosreport.txt" entering emergency mode. Exit to Shell continue. Type "journalctl" to view System logs. You might want to save "/run/initramfs/rdslsteport.txt" or to a USB stick or /boot after mounting them and attach it to a bug report. Press enter for maintenance. (or press Control-D to continue): Control dye bastıktan sonra bilgiler geldi ben de yukarı çıkmak için üst ok tuşuna bastım şimdi boş ekram var sol altta lines yazıyor. Yazınca bir şey çıkmıyor güç tuşundan kapatınca bir şey olur mu?

IMG_20240522_002511.jpg

IMG_20240522_002440.jpg

Geri
Yukarı