MMORPG Oyunlar için TKL Klavye önerisi

orhan yıldız

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba;
Bütçe olarak bir rakam belirlemedim. 1080P için 5 yıl üzeri kullanırım olarak düzdüğüm sistemimde uzun yıllar keyifle kullanabileceğim ürün istiyorum.
TKL olması tercihim (Numpad takılıp çıkarılan olabilirse iyi olur)
Bütçem olmadığından Hep membran kullandım. Olabilidiğince sessiz ve dayanıklı tuş hangisi olur?
Mesela su sızmaları gibi dayanıklılık olması iyi olur.
Tıklama ömrü olarak 20m üstü olması zaruri
İstediğim tuşa istediğim renkte RGB ataması yapabilmek çok hoş olur.
Birde bütçeyi toplarsam En az 7tuşlu makro maus düşünüyorum yalnız alabilecek miyim emin değilim set olarak sunulan uygun bir şeyler var bana uyar.

F tuşları bitişik değil de
1-4
5-8
9-12
şeklinde gruplanıyor o şekilde olması gayet hoş olur.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhaba;
Bütçe olarak bir rakam belirlemedim. 1080P için 5 yıl üzeri kullanırım olarak düzdüğüm sistemimde uzun yıllar keyifle kullanabileceğim ürün istiyorum.
TKL olması tercihim (Numpad takılıp çıkarılan olabilirse iyi olur)
Bütçem olmadığından Hep membran kullandım. Olabilidiğince sessiz ve dayanıklı tuş hangisi olur?
Mesela su sızmaları gibi dayanıklılık olması iyi olur.
Tıklama ömrü olarak 20m üstü olması zaruri
İstediğim tuşa istediğim renkte RGB ataması yapabilmek çok hoş olur.
Birde bütçeyi toplarsam En az 7tuşlu makro maus düşünüyorum yalnız alabilecek miyim emin değilim set olarak sunulan uygun bir şeyler var bana uyar.

F tuşları bitişik değil de
1-4
5-8
9-12
şeklinde gruplanıyor o şekilde olması gayet hoş olur.
Akko Mod 007 7th Anv. Limited Edition Mekanik Klavye (Manyetik Switch) Daha iyisi yok. Açık ara en en en en iyisi bu fiyata. Keycapleri beğenmediyseniz değiştirirsiniz ama Türkiye'de üstündekinden iyi keycap bulamazsınız. Manyetik switchler ile geliyor Adjustable trigger point vs de cabası.

Bütçeniz bu kadar artmıyorsa 3800e Anniversary edition olmayan modeli var ama bunda manyetik değil mekanik switch mevcut.

En son çare buna da yetmiyorsa 3k'ya 5087S yapıştırın fiyatına göre bu da iyidir.

@MuratTheFounder
Baya pahalı bu ürünler. Malum kaliteli ürün ama bütçemin o kadar olması mümkün değil.
Önden Bütçe belirtince çolukçocuk akakçeden fiyata en yakın ürünü öneriyordu.
Konuya senin gelmene sevindim.
Mesela 1000-1200-1500 fiyat bandların alabileceğimiz ürünler nelerdir.
Yalnız attığın ürünler yürek hoplatır şaheser gibi duruyor.

@MuratTheFounder
Baya pahalı bu ürünler. Malum kaliteli ürün ama bütçemin o kadar olması mümkün değil.
Önden Bütçe belirtince çolukçocuk akakçeden fiyata en yakın ürünü öneriyordu.
Konuya senin gelmene sevindim.
Mesela 1000-1200-1500 fiyat bandların alabileceğimiz ürünler nelerdir.
Yalnız attığın ürünler yürek hoplatır şaheser gibi duruyor.
Kritik bir soru, Türkiye'den olması önemli mi? Amazon ya da Whatgeek sitesinden alabilir misiniz vergisiz şekilde?

iBlancod YK830 Wireless Mechanical Keyboard WHAT29 Kodu ile 1400 TL'ye geliyor.3 modlu Type-C + 2.4g wireless + Bluetooth bağlantılı. 3-5 pin hot swap desteği var her switch takılabilir 3-5 pinli,RGB,Ekran,Full antighosting vs vs bu fiyata en iyi tercih.

Alabiliriz Sizde güveniyor iseniz fiyat perfomans olması öncelik. Beklemek gerekiyor ise bekleriz.
10 15 güne maksimum gelir. Alırken veya aldıktan sonra not kısmına ''I want you to ship my package via yanwen or yunexpress. It's important for avoiding extra taxes.'' yazın direk kopyala yapıştır yapıp. Böylece ek vergi veya kargo ücreti çıkmaz.

Whatgeek zaten baya alışveriş yapılan bir yer Türkiye üzerinden de.

Red linear
White linear tercihlerini nasıl yapalım.
Valla ikisi de iyi switchler. Red linear direk bildiğiniz red switch. White linear da white switch çok bilindik bir switch türü değildir ama farklılık için white tercih etmenizi öneririm. Hot swap olduğu için switchlerini istediğiniz ile değiştirip customlayabilirsiniz de. Mesela white kullanırken canınız red kullanmak istedi internetten sipariş edersiniz yardımcı olurum o konuda da. Gelince takar rede çevirirsiniz klavyeyi böyle bir olasılıkta var.

Yeni konular

Geri
Yukarı