MNG Kargo İzmir Çamkıran Şubesi

Makaleler
105
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
- Intel Core i7 14700KF İşlemci
- Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phoenix GS
- ASUS PRIME Z690-A DDR5 Anakart
- GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 DDR5 6000MHz CL30 RGB RAM
- Phanteks Eclipse P600S Siyah-Beyaz Kasa
- Corsair iCUE H115i Elite Capellix RGB Sıvı Soğutma
- Samsung 980 Pro 500 GB M.2 NVMe SSD
- Samsung 980 Pro 1 TB M.2 NVMe SSD
- MSI G274QPF-QD 170 Hz 2K
- Acer Nitro VG271Pbmiipx 27" 144 Hz
- Samsung Odyssey G3 LS27AG320NUXUF 27" 165 Hz
Meslek
Technopat Haber Editörü
Saatlerce aranmasına rağmen ulaşılamayan ve kargo şubeye ulaşmasına rağmen dağıtıma çıkarmayan MNG şubesidir. Sabah 9'dan şu saate kadar 5 dakika aralıklarla aramama rağmen telefonu açmıyorlar.
Telefonda ise "müşteri temsilcilerimiz şu an diğer müşterilerimize hizmet vermektedir" deyip telesekretere not bırakmam isteniyor. İyi hoş, bunu deneyelim dediğinizde ise çağrı kapanıyor :)
MNG genel merkezi aradığınızda ise onlar da şubeye ulaşamıyor.
Bir klişe vardır, "yıl olmuş 2017" diye. Cidden yıl olmuş 2017, şubede olan kargo halen aynı gün teslim edilmiyor ve arandığında telefonlar açılmıyor.

Benim sorunum da PTT Kargo ile dün 14.30'da Kayseri'den verilmiş olan kargo. "Kabul Edildi > Zimmetlendi > Torbaya Eklendi > Torba Kapatıldı > Kabul Edildi" böyle saçma bir hal aldı anlayamadım büyük ihtimal ile bayramdan sonraya aksayacak.

Saatlerce aranmasına rağmen ulaşılamayan ve kargo şubeye ulaşmasına rağmen dağıtıma çıkarmayan MNG şubesidir. Sabah 9'dan şu saate kadar 5 dakika aralıklarla aramama rağmen telefonu açmıyorlar.
Telefonda ise "müşteri temsilcilerimiz şu an diğer müşterilerimize hizmet vermektedir" deyip telesekretere not bırakmam isteniyor. İyi hoş, bunu deneyelim dediğinizde ise çağrı kapanıyor :)
MNG genel merkezi aradığınızda ise onlar da şubeye ulaşamıyor.
Bir klişe vardır, "yıl olmuş 2017" diye. Cidden yıl olmuş 2017, şubede olan kargo halen aynı gün teslim edilmiyor ve arandığında telefonlar açılmıyor.
Adamlar Çin'den 12 günde yolluyor. Türkiye'ye çarşamba PTT şubesine gelen kargoyu pazartesi evime ulaştırıyorlar. Yurtiçinde gönderim yapan kargolar desen gene aynı mesela aras kargo 12'den sonra mesaileri bitiyormuş cuma günü şubesine ulaştı yada perşembe kargo numarasını yazdım gün içinde gelecek dendi otomatik telesekreter ama yollamadılar pazartesi kaldı hadi bunlarıda geçtim bissürü youtubede video var kargo taşırken ürünlere zarar verdiği ve düzgün taşımadığı ürünleri oraya buraya attığı ile ilgili videolar var. Denetim, çekişme ve şikayetler üzerine ceza devlet tarafından veya mahkeme tarafından uygulanmadığından, uygulandığında işlem süresi uzun olduğundan millet hakkını aramıyor ve aramayınca bunlarda böyle yapmaya devam ediyor.

Son düzenleme:
Sanırsam şubeden şubeye değişiyor bu. Aras Kargo Pendik Kaynarca şubesi çok hızlı dağıtım yapıyor. Bana mesaj geldi kargonuz geldi diye. Gelip alın isterseniz diye. Gittim aldım. Almasaymışım da olurmuş. Gittiğimde zor yakaladım kargoyu. Dağıtıma çıkmasına 2 dakika varmış yani. Ama benim evim 2 dakika mesafe diye gidip almıştım onu da söyleyeyim :)

@Asım Demir, deseydin bana Süraat Kargo ile hallederdik. Bizim akraba Süraat Kargoda çalışıyor. Ben il dışı satış yaparken sabah arabasına bırakıyorum, adresi telefonu yazıyorum gönderiyorum. :) Ne için MNG kargo ile uğraşıyorsun. :)

Anlaşılan bu kargocular en iyi hizmeti kapı komşusu olunca veriyor, belki de sürekli sıkıştırmamdan yapıyorlar...
Öncelikli felsefe hiç rahat vermemek...
Aslında bu tamamen bölgesel bir sorun. Aynı kargo firması bir başka bölgede çok hızlı ve gayet kaliteli hizmet verebiliyor mesela.
Yani burada çalışanların mesleklerine ihaneti söz konusu. Eh, bu durumda firmaya epey iş düşuyor... Mesela takibe alıp fırsat vermeden kovacak o adam akıllı çalışmak istemeyen çalısanları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski işimde solumuzda Yurtiçi Kargo sağımızda MNG,Aras Kargo vardı özellikle Yurt içi Kargo'yu çok sıkıştırıdım kızlara 3'ü bir arada Nescafe kahve verirdim adamların iki tarafta kapısı vardı sürekli geçerdim ilk başta gıcık oldu müdür ama alıştı zamanla o kapıdan kargo alıp verdiğimizden...

Asgari ücrete çalıştırılan, ilkokul veya orta okul mezunu, kalifiye olmayan elemanlar, kimseye kızmamak lazım aslında.
Alacaklar Lojistik mezunu adam, güzelde maaş verecekler hiç böyle bir sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı