Çözüldü Modem değişimi sonrası internet telefonda hızlı fakat bilgisayarda yavaş hâle geldi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taha782

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum başlıktaki gibidir. Telefonda internet daha hızlı ve internet hız testi sonuclarım telefonda download 90'ı, upload 8'i buluyor fakat bilgisayarda download 9'u geçmiyor ve upload 4-5 civari oluyor. Bilgisayarım masaüstü ve Ethernet kablosu ile internete bağlanıyorum. Yaklaşık 1 ay önce modem değiştirdim ve son 5-6 günde bu sorun ortaya çıktı

Çözüm
Realtek PCI GBE Family Controllere' çift tıkla ve gelişmişe gel. Speed Duplex ayarına gel ve 1 Gbps tam ikili yap. Uygula de ve tekrar test et. Olmazsa modemin farklı bir LAN portuna tak kabloyu.
Denetim Masası'na gir ağ ve paylaşım merkezine tıkla bağdaştırıcı seçeneklerine tıkla oradanda Ethernet'e çift tıkla ekran görüntüsü at.

Ekran görüntüsü 2024-05-14 210226.png

Denetim Masası'na gir ağ ve paylaşım merkezine tıkla bağdaştırıcı seçeneklerine tıkla oradanda Ethernet'e çift tıkla ekran görüntüsü at.

Realtek PCI GBE Family Controllere' çift tıkla ve gelişmişe gel. Speed Duplex ayarına gel ve 1 Gbps tam ikili yap. Uygula de ve tekrar test et. Olmazsa modemin farklı bir LAN portuna tak kabloyu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı