Modem IP alamıyor

ycstekno1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Türk Telekom VDSL2 internet kullanıyorum ve 3 yıl civarı bir aboneliğim var. Şu ana kadar herhangi bir hız, bağlantı sorunu yaşamamıştım fakat bugün sabah interneti normal şekilde kullanırken modemi her zamanki gibi Power tuşundan yeniden başlattım tekrar açıldığında veya açıldıktan 3 dakika sonra DSL geldi ama internet gelmedi, Online uygulamadan otomatik arıza kontrol yaptım IP alamama sorunu yazıyordu. Modem ayarlarını fabrika ayarlarına döndürdüm ve yeniden başlattım bir şey değişmedi, müşteri hizmetlerini aradım aynı şeyi onlar da yaptı fakat çözülmedi, teknik ekibin incelemesi için arıza kaydı açtı fakat ben bunun işe yarayacağını düşünmüyorum. Sorun neden kaynaklı olabilir? Ya da yapmam gereken bir şey var mı? Daha önce yaşamış veya bilgisi olanlar yanıtlayabilir mi? Bu arada bölgede herhangi bir çalışma ya da arıza yok, internetim de 50 Mbps tarifede sabit 50 civarı veriyordu ve oyunlarda ping sorunu yoktu yani stabildi.

Son düzenleme:
Türk Telekom VDSL2 internet kullanıyorum ve 3 yıl civarı bir aboneliğim var. Şu ana kadar herhangi bir hız, bağlantı sorunu yaşamamıştım fakat bugün sabah interneti normal şekilde kullanırken modemi her zamanki gibi Power tuşundan yeniden başlattım tekrar açıldığında veya açıldıktan 3 dakika sonra DSL geldi ama internet gelmedi, Online uygulamadan otomatik arıza kontrol yaptım IP alamama sorunu yazıyordu. Modem ayarlarını fabrika ayarlarına döndürdüm ve yeniden başlattım bir şey değişmedi, müşteri hizmetlerini aradım aynı şeyi onlar da yaptı fakat çözülmedi, teknik ekibin incelemesi için arıza kaydı açtı fakat ben bunun işe yarayacağını düşünmüyorum. Sorun neden kaynaklı olabilir? Ya da yapmam gereken bir şey var mı? Daha önce yaşamış veya bilgisi olanlar yanıtlayabilir mi? Bu arada bölgede herhangi bir çalışma ya da arıza yok, internetim de 50 Mbps tarifede sabit 53 civarı veriyordu ve oyunlarda ping sorunu yoktu yani stabildi.

Aynısını geçen hafta yaşadım siz uğraşmayın Türk Telekom'u arayın ben denedim düzeltemedim siz direkt arayın ben modemin ayarlarını bozmuşum.

Aynısını geçen hafta yaşadım siz uğraşmayın Türk Telekom'u arayın ben denedim düzeltemedim siz direkt arayın ben modemin ayarlarını bozmuşum.

Aradım zaten onlarla beraber de sıfırladım modemi kendim de sıfırladım ama işe yaramadı ve bir anda oldu. Gayet stabildi internet, şu an arıza kaydı açık ama bilemiyorum ne zaman yaparlar.

Arkadaşlar sorun çözüldü. İki farklı arıza kaydı oluşturdum, sabah oluşturduğum değil de daha yeni az önce açtığım kayıt işe yaradı ve yarım saat civarında sorun çözüldü. Sistem garip işliyor galiba 2 kere kayıt açmamız gerekiyor.

Son düzenleme:
Merhaba bugün öğlen de 3 gibi modemi kapatıp açayım IP değişsin kendine gelsin diye kapattım geri açtım ama IP almamaya başladı saat 22:39 şu an hala IP alamıyorum müşteri hizmetlerini aradım oda uzaktan reset falan attı ama yine çözüm olmadı arıza kaydı oluşturdu çözüm olmadı siz 2. Kez aradığınız zaman çözüm olmuş demişsiniz farklı bir şey mı yaptılar aynı şey mi bende arayıp deneyim 12 yıldır aynı aboneyim hiç böyle sorun olmadı ilk defa oldu

Şu an tekrar aritorum ama arıza kaydı var diyor müşteri hizmetlerine bağlanmamak için direniyor 😂

Son düzenleme:
İsmail hangi internet servis sağlayıcısını kullanıyorsun modemi resetlemeyi denedin mi?

Geri
Yukarı