Modemde DSL ve internet ışığı yanıyor ancak internete bağlanamıyorum

muhammetaci

Hectopat
Başlıkta belirttiğim gibi internetim yok. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Bu arada modem IP'de alıyor DNS adreslerini kontrol ettim, farklı DNS sunucuları denedim, işe yaramadı.

Başlıkta belirttiğim gibi internetim yok. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Bu arada modem IP'de alıyor DNS adreslerini kontrol ettim, farklı DNS sunucuları denedim, işe yaramadı.
İSS'nizin müşteri hizmetleriyle kontak kurun. Modeminize baştan reset atarak modem arayüzünden kullanıcı adınız ve şifrenizle hızlı kurulum yapabilirsiniz.

İSS'nizin müşteri hizmetleriyle kontak kurun. Modeminize baştan reset atarak modem arayüzünden kullanıcı adınız ve şifrenizle hızlı kurulum yapabilirsiniz.
Turknete bildirdim "Sistemde yaptığımız ilk kontrolde herhangi bir soruna rastlayamadık. İnternet erişim sorununuz detaylı kontrolü için teknik ekiplerimiz gerekli kontrolleri yapacak ve sizi bilgilendirecekler." dendi. Sıfırlama işlemini de zaten denemiştim.

Turknete bildirdim "Sistemde yaptığımız ilk kontrolde herhangi bir soruna rastlayamadık. İnternet erişim sorununuz detaylı kontrolü için teknik ekiplerimiz gerekli kontrolleri yapacak ve sizi bilgilendirecekler." dendi. Sıfırlama işlemini de zaten denemiştim.
Size geri dönüş yapmalarını beklerken başka bir modem ile kurulum yapmayı deneyebilirsiniz. Tabii ki gidip de yeni modem almayın ama tanıdıklarınızda modem varsa onların modemini ödünç alıp deneyebilirsiniz.

Herhangi bir tarayıcının adres çubuğuna 216.58.211.99 ip adresini yazıp bu adrese gidin. Eğer www.google.com açılıyorsa DNS ayarlarında problem olabilir. Bunu çözmek için güvenilir ve popüler ip adreslerini kullanabilirsiniz.

Open DNS:
208.67.222.222
208.67.220.220

Google DNS:
8.8.8.8
8.8.4.4

Türk Telekom:
195.175.39.50
195.175.39.49

Eğer 216.58.211.99 ip adresi google arama motoruna götürmez ve bağlantı hatası alırsanız İSS müşteri hizmetlerini arayın. Eğer Windows DNS ayarlarını değiştirdiğinizde olmuyorsa -ki öyle demişsiniz- modem arayüzünden de deneyin derim. Onun dışında sizin yapacağınız birşey olduğunu pek sanmıyorum. Sorunun tespiti için sağlayıcıya başvurun.

Düzenleme:
İlaveten sormak ve önermek istediğim şeyler var. Ağ bağlantısı için sorun giderici çalıştırdınız mı?
Önerim ise, eğer başka bir yerden internete bağlanabiliyorsanız bağlantı için kullandığınız ağ bağdaştırıcısının sürücüsünü güncelleyin.

Son düzenleme:
Herhangi bir tarayıcının adres çubuğuna 216.58.211.99 ip adresini yazıp bu adrese gidin. Eğer www.google.com açılıyorsa DNS ayarlarında problem olabilir. Bunu çözmek için güvenilir ve popüler ip adreslerini kullanabilirsiniz.

Open DNS:
208.67.222.222
208.67.220.220

Google DNS:
8.8.8.8
8.8.4.4

Türk Telekom:
195.175.39.50
195.175.39.49

Eğer 216.58.211.99 ip adresi google arama motoruna götürmez ve bağlantı hatası alırsanız İSS müşteri hizmetlerini arayın. Eğer Windows DNS ayarlarını değiştirdiğinizde olmuyorsa -ki öyle demişsiniz- modem arayüzünden de deneyin derim. Onun dışında sizin yapacağınız birşey olduğunu pek sanmıyorum. Sorunun tespiti için sağlayıcıya başvurun.
Sen adamın dibisin ya. Kaç tane dns denedim olmadı, senin verdiğin open dns saçma bir şekilde işe yaradı. Teşekkürler

Bende Google açılıyor bence yanlış yazdınız zaten internete bağlanamıyorken nasıl Google açılsın?

Bir program internete bağlanamıyor veya tarayıcıya bir adres yazıldığında sayfa açılmazken o sayfanın IP adresine bağlantı kurulabiliyorsa o zaman sorun DNS kaynaklıdır. Bu ihtimali düşündüren şey modemin DSL ve internet ışıklarının yanması hatta üzerine bir de modeme IP adresi verilmesidir. Yani teknik olarak internet var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı