Modemin kendini resetlemesi

YakupAslan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
köle
Herkese selam. Modemim yandı, yerine eski bi model Tp-Link modem aldım. Modem sürekli kendini resetliyordu, arayüzden sürekli kullanıcı adı ve şifremi değiştirmem gerekiyordu. Yerine Huawei HG532e modem aldım. Aynı sorun bu modemde de var. Belirli olmayan aralıklarla kendini resetliyor, dns hatası veriyor, arayüze girip kullanıcı adımı değiştirmek zorunda kalıyorum sürekli.
TT müşteri temsilcisi bir şey yapamayacaklarını söyeldiler, Huawei m.t. aradığımda, Türkiye'de modemlere teknik bir destek bulunmadığını (teknik desteğin yoksa niye satıyorsun o zaman, ağır söveceğim ama forum kuralları mecbur), yazılım güncellemesi yapılabileceğini bunun da belli bi ücretinin olduğunu söyledir.
Deyim yerindeyse 1 aydır internetin bu sorunlarıyla uğraşmaktan kafayı yemek üzereyim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ayrıca modeme gelen internet bağlantı kablosunda, bağlantı yerinde temassızlık olması veya adaptörünün, ilk modeme ait olması gibi sebeplerden bu sorun ortaya çıkar mı?

Aynı sorunun yeni aldığın modemde olması da bayağı ilginçmiş. Modeme gereken amper ve Volt değerleri muhtemelen farklıdır modemlerin altında yazar. Uygun amper ve Volt'ta adaptör kullanmanı öneririm. Voltaj fazlalığından yeni taktığın modem sapıtıyor olabilir.

Aynı sorunun yeni aldığın modemde olması da bayağı ilginçmiş. Modeme gereken amper ve Volt değerleri muhtemelen farklıdır modemlerin altında yazar. Uygun amper ve Volt'ta adaptör kullanmanı öneririm. Voltaj fazlalığından yeni taktığın modem sapıtıyor olabilir.
Modem 2. el sıfır değil ama yine de olması ilginç. Dediğini deneyeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı