Moderator Berkan ÖZGAN hakkında şikayetçiyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BlueGene

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.

Konu, Moderatörler ile ilgili olduğu için bu yazdığım sizlerin şu an konuştuğu ile alakalı değil biliyorum ama fena halde canım sıkıldı.

Berkan ÖZGAN arkadaşım dün sabah bana 1 gün ceza vermiş ve yanlışımı düzeltirken yanlış yapmış. Mesajı iyice inceleyince Berkan ÖZGAN'ın verdiği ceza da atladığım bir virgül yüzünden olduğunu anladım. Ama mesajım bu sabah ilk düzeltildiği halde değildi. Aynı şekilde kalmış olsaydı Berkan ÖZGAN'ın yaptığı hatayı da kendisine gösterebilirdim. Ama maalesef mesajım tekrar düzeltildiği için böyle bir fırsatım ve hakkım gitmiş oldu. Soru içeren bir cümlenin sonuna neden soru işareti değil de virgül koyduğunu açıklar ise sevinirim. Umarım bu konu yüzünden de ceza almam.

Örnek; MSİ marka ürünler nasıldır? Güvenilir mi?
Düzeltilen mesaj;
MSİ marka ürünler nasıldır, Güvenilir mi,
Tekrar düzeltilen mesaj;
MSİ marka ürünler nasıldır? Güvenilir mi?
Örnek; Ne gibi, Bu bir soru olduğu halde sonuna soru işareti değil de neden virgül koyulur? Eğer bu bilmem gereken bir ayrıntı ve ben bilmiyor isem şimdiden özür dilerim.

"MSI marka ürünler nasıldır, güvenilir mi?" ve "MSI marka ürünler nasıldır? Güvenilir mi?" gibi iki şekilde de yazılabilir. Eğer durum bu iken ceza vermiş ise boş yere ceza vermiş.

Mesajı incelediğimde verdiği cezaya haklı sebep olarak sadece 2000'li yerine 2000 li yazmış olduğumu fark ettim. Bu ceza sebebi olabilir ama mesajımı düzeltirken soru işaretlerini silip sonlarına virgül eklemesi beni düşündürdü.

Öncelikle kusura bakma bir harfi yanlış düzenlemişim.
Virgülden sonra büyük harfle başlanmaz, ayrı cümleler virgül ile ayrılır, diğerlerini normalde görmezden gelirim "Saphire" değil "Sapphire" bunun gibi.

Bu senin yazdığın mesaj.
Selam arkadaşlar.

MSİ marka ürünler nasıldır? Güvenilir mi? Anakart, Ekran Kartı gibi önemli ürünler de bol miktar da çeşitleri mevcut.

İçimde 2000 li yıllardan kalma bir soğukluk var bu markaya karşı. Genelde Anakart olarak Gigabyte Ekran Kartı olarak Saphire kullandım ve hiç sorun yaşamadım.

Her ne kadar donanım piyasasında ilk sıralarda yer edinmiş olsa da bu marka beni düşündürüyor.

Msi marka ürünler hakkında servis konusunu da araştırdım ama net bir bilgi edinemedim. Bu markayı kullanan arkadaşlardan görüşlerini almak isterim.

Herkese iyi forumlar.

Buda benim düzenlediğim mesaj.
Selam arkadaşlar.

MSİ marka ürünler nasıldır? Güvenilir mi? Anakart, ekran Kartı gibi önemli ürünlerde bol miktarda çeşitleri mevcut.

İçimde 2000'li yıllardan kalma bir soğukluk var bu markaya karşı. Genelde anakart olarak Gigabyte, ekran kartı olarak Saphire kullandım ve hiç sorun yaşamadım.

Her ne kadar donanım piyasasında ilk sıralarda yer edinmiş olsa da bu marka beni düşündürüyor.

Msi marka ürünler hakkında servis konusunuda araştırdım ama net bir bilgi edinemedim. Bu markayı kullanan arkadaşlardan görüşlerini almak isterim.

Herkese iyi forumlar.

Demek ki sizler de hata yapabiliyorsunuz. O yüzden lütfen bir hata görürseniz önce uyarın. Düzelttiğiniz mesajda da hata mevcut. Sizin görmezden geldiğiniz gibi ben de görmezden gelebilirim. Bu şekilde forum daha ılımlı bir hava ve anlayış ile devam eder. Sizin yaptığınız önce vur sonra sor ya da sorma vur gitsin.

Elimden geldiği kadar forumda bilgi alışverişi yapmaya çalışıyorum ve dikkatli yazmaya çalışıyorum ama cezalar maalesef aniden geliyor. Bu da azımsanmayacak kadar bilgili olan arkadaşların bilgilerini paylaşmak isterken aldığı cezalar yüzünden forum değiştirmek zorunda kalıyor.

İlginiz, alakanız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşimizi sizden öğrenecek değiliz yöneticiler bize ne derse odur.
Belli oluyor zaten yazım kurallarına uyduğunuz.

Yaptığım mesaj karışıklığını düzeltir misiniz rica etsem. Her iki konuya da düzeltme yapmışım yanlışlıkla.

Haksız olduğunu savunmadım, şikayetini net anlatsın diye yeni bir konuya taşıdım zaten, susturmak gibi amacım yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı