Mojave Kurulumunda reset atma sorunu

Daha fazla  
Merhabalar herkese;
Sevgili Recep Baltaş’ın rehberine uyarak MSI GE72 6QD Apache Pro laptopuma Mojave 10.14.6 yükleme kararı aldım. Yükleme ekranına kadar geldim ve SSD üzerindeki Windows'u sildim ve yükleme alanı olarak seçtim. Yükleme başladı, reboot etti ve tekrar USB'den başlattım rehberdeki gibi ama karşıma resimdeki gibi 4 farklı seçenek çıktı
  • Boot FileVault Prebooter from Preboot
  • Boot macOS Install Prebooter from Preboot
  • Boot macOS from Mojave
  • Boot Recovery from Recovery
EFC977E7-DC67-4B0D-B90B-526BC2FD54F9.jpeg

1. ve 3. seçeneği deneyince aşağıdaki resimdeki hatayı alıyorum ve sonsuza kadar devam ediyor. 2. seçenekte ise Kernel error veriyor.
BA4CA407-B74D-4187-A593-2310A3834732.jpeg

Tahminim şu ki başta BIOS ayarlarını yaparken eksikler vardı benim BIOS'ta olmayan. XHCI hand-off ayarı bunlardan birisiydi. Aslında BIOS güncelledikten sonra bu ayar ve USB config kısmı komple yok oldu. Sebebi bu olabilir mi acaba.
Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. 24 saattir PC başında bunla uğraşıyorum. Teşekkürler 😊
Bu arada Sistemim:
  • Intel Core i7 6700HQ 2.6 GHz
  • NVIDIA GTX960M 2 GB / Intel HD Graphics 530
  • DDR4 16 GB 2133 MHz RAM
  • Intel Dual band Wireless ac 3165 / killer E2400 gigabit ethernet Control'ler
  • 1 TB 7200 RPM hard-drive + 256 GB Toshiba SSD
Ayrıca gerekliyse BIOS görüntülerini de atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@claus Üstad iyi bayramlar öncelikle. Yardımın için teşekkürler. Yeni bir USB yapıp her şeye baştan başladım. Başka bir imajla yeniden oluşturdum. Bir yerde bir şeyleri yanlış yapıyordum herh alde. Sonunda oldu. Ufak tefek problemler kalmıştı ki sildim.
Ben Mojaveyi hard diske yüklemiştim. SSD üzerinde Windows vardı. Hepsini sildim SSD üzerine tek başına olacak şekilde yükleme yapacağım.
Oyunu falan bıraktım. MacOS odaklı hayata adım atıyorum.
Başta sen ve recep olmak üzere herkese teşekkürler. Yeni sorunlarla yeni konularda görüşmek üzere 👋🏻 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı