Mondeo yakıt tüketimi

batuhannpk

Centipat
Arkadaşlar sahibinden.com sitesinde 2.0 dizel mondeo buldum 2003 model fakat adam kilometrede 23 kuruş yakar demiş, bilgisi olan var mı bana az geldi sizce tahmini ne kadardır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski araba onlar bide dizel alınmaz. Performans zayıftır onun 2.0 olduğuna bakma yani eski motor. Yeni Mondeo 1.5 turbo 160 hp otomatik. O alınır. Çok yakar büyük ihtimalle nedenmi eski motor bide 2.0 litre. 130 hp luk tu onlar.

Ford Mondeo 2.0 TDCi (130 hp)Arabam Kaç Yakar | Yakıt Tüketim Ansiklopedisi bu site kullanıcı yorumlarından oluşan bir site olduğu için işinize yarabilir buyurun.
Arkadaşlar sahibinden.com sitesinde 2.0 dizel mondeo buldum 2003 model fakat adam kilometrede 23 kuruş yakar demiş, bilgisi olan var mı bana az geldi sizce tahmini ne kadardır?

Açıkcası böyle bir arabanın 23 kuruş yakma ihtimali pek yok. Ama verimsiz bir motorda değil. Uzun yolda 5.0l ortalama ile seyretmeniz mümkün gibi geliyor. Kullancılardan bazıları uzun yol 4.1l ile 2 defa gittim diyorlar. Kesinlikle eskidir alınmaz fikri yanlış geliyor. Çoğu motor teknolojisi zaten aynı sadece revizasyonlar yapılıyor ve tekrar bize sunuluyor. 11.3 sn 0-100 değeri ve 330nm gayet yeterli olacaktır şehir içi kullanım için.

Basit bir matematikle düşünürsek mazot 5,65 TL civarında 23 kuruş yakan bir arabanın yakıt ortalaması 4,1 litre/100 kilometre olur hatta 4,1 bile değil. Rastgele bir sitede baktığım fabrika verisi ise 4,7 litre (şehir dışı) çoğu zaman bu değerlere yaklaşılmadığını az çok hepimiz biliyoruz. Satıcı ya eski mazot fiyatlarını baz alıyor ya da yanlış hesaplamış.

Hocam o araba şehir içinde kullanıma göre 8-10 litre arası mazot yakıyor, yani 50-55krş'tan aşağı yakmıyor. 23krş yakma ihtimali uzun yolda bile çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı