Monitör aldıktan sonra FPS düşüşü

• Konuyu başlatan EssOh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 284

EssOh

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Ben laptopumun ekranı küçük ve 60Hz olduğu için yeni bir 144 Hz monitör aldım fakat oyunlarda FPS'ler çok düştü örneğin Forest'te 10 FPS aldım, Pacify oyununda 20 FPS civarında aldım ve bu oyunlar daha önce oynadığımda 60-70 FPS üstünde oyunlardı. Bunun nedeni ne olabilir?

Şöyle ki oyunlar genelde ekran çözünürlüğü neyse onu default olarak kullanır eski monitöründe kullandığın çözünürlük farklı olacağından dolayı FPS otomatik olarak düşecektir oyunun ekran ayarlarından eski monitördeki çözünürlüğü seçin.

1080p'den 4K'ya mı geçtiniz?

4K monitör almamıştır diye tahmin ediyorum fakat çözünürlük yükselmiştir muhtemelen.

Yok 4K almadım laptoptaki çözünürlükle aynı aldım. 2side 1080p.

Şöyle ki oyunlar genelde ekran çözünürlüğü neyse onu default olarak kullanır eski monitöründe kullandığın çözünürlük farklı olacağından dolayı FPS otomatik olarak düşecektir oyunun ekran ayarlarından eski monitördeki çözünürlüğü seçin.

Yani şöyle benim monitör 1080p oyunlarda 1080p oynadığımda yine FPS düşük oluyor sadece Valorant ve CS de bu farklı Valorant ve CS de FPS olması gerektiği gibi ama bu hikayeli oyunlarda durum farklı.

Çözünürlük aynı mı?

Evet

Laptop modelin nedir?

HP Omen 15.

4K monitör almamıştır diye tahmin ediyorum fakat çözünürlük yükselmiştir muhtemelen.

Çözünürlük değişmedi.

Çözünürlük aynı mı?

Aynı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı