Monitör bilgisayar açıldığında düzgün görüntü vermiyor

dkiranel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim ViewSonic VX2457 ana monitörüm var. Geçtiğimiz hafta evdeki Philips 170B6 modelini ikinci monitör olarak bağladım. Monitör girişi VGA olduğundan, DisplayPort ile dönüştürerek bilgisayara bağlayabildim ancak her seferinde bilgisayarı açtığımda Philips monitörü bir an için görünüyor, sonra kayboluyor ve çalışmıyor. Daha sonra NVIDIA Denetim Masası veya Windows'un ekran ayarlarından oynadıktan sonra kendiliğinden düzeliyor. Ancak bayağı uğraştırıyor ve yoruyor. Monitörün her bilgisayarı açtığımda sorun yaratmayacak şekilde nasıl düzgün bir şekilde çalışabilir?

Windows 11 işletim sistemi kullanıyorum, Windows 10'da da denedim orada da aynı problemi yaşadım. VGA kablosunu ve monitörün güç kablosunu değiştirdim ancak sorun devam etti. Sorunun dönüştürücüde mi olduğunu düşündüm ancak kurcaladıktan sonra düzeldiği için problem olmadığını düşünüyorum. Sorun eski model monitörün uyumsuzluğundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Monitörün videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PC Özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı: RTX 4070
Ana Monitör: VX2457-mhd
İkinci Monitör: Satın al: Philips LCD monitör 170B6CG/00 LCD monitör

Yeni konular

Geri
Yukarı