Monitör için kablo önerisi

Termite

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
MSI G274QPF QD
MSI G274QPF QD monitör aldım. Laptopuma Thunderbolt 4 to DisplayPort kablo ile bağlayacağım. 2K 170 Hz 10 (8 bit+frc) bit görüntü almak için biraz araştırma yaptım. Aşağıdaki kabloların hangisini tercih etmeliyim? Daha iyi bir öneriniz varsa seve seve incelerim. Monitörün tüm özelliklerini kullanabileceğim kaliteli bir kablo arıyorum.

Laptopumda bulunan portlar:
1X Thunderbolt 4 Support DisplayPort.
1X USB 3.2 gen 2 Type-C Support DisplayPort / Power delivery / G-Sync

USB 3.2 gen2
portunu kullanmak mantıklı olacaktır. Bazı forumlarda USB 3.1 kablonun sıkıntı çıkardığını okudum. Bu konuda da aydınlatırsanız seviniri.

Paugge USB C to Displayport Kablo bu kabloyu araştırdığımda kopma yaşandığı ya da bir süre sonra sağlıklı çalışmadığı ile ilgili yorumlar gördüm.
uni USB C - DisplayPort Kablosu Thunderbolt4 destekli.
Maxonar USB C DisplayPort Kablosu VESA sertifikalı Thunderbolt3 kablo.

@Saint Lucia hocam yetkili birine benziyorsun bir bakar mısın? Maxonar kablo hoşuma gitti görüşlerini merak ediyorum.

Maxonar iyi markadır evet. Tercih edilebilir. Fakat olayın tıkandığı bir kısım var.
USB 3.2 Gen'e sahip portun olduğu için alacağın kablonun USB portunun da aynı şekil 3.2 desteklemesi gerekiyor.
Baktığın ilk Paugge işini görmez. Görüntü alamazsın.
3.2 Gen'li tek bildiğim kablo Pusat USB Type-C / DisplayPort Kablo | Monster Notebook budur. Fakat bir süredir stokta yok.

Baktığın Maxonar'ın USB gen versiyonunu öğrenirsen al. Öğrenemezsen alma.

Maxonar iyi markadır evet. Tercih edilebilir. Fakat olayın tıkandığı bir kısım var.
USB 3.2 Gen'e sahip portun olduğu için alacağın kablonun USB portunun da aynı şekil 3.2 desteklemesi gerekiyor.
3.2 Gen'li tek bildiğim kablo Pusat USB Type-C / DisplayPort Kablo | Monster Notebook budur. Fakat bir süredir stokta yok.

Günlerdir bu olayı araştırıyorum teşekkür ederim. Başka önerileriniz olursa lütfen yazın.

Günlerdir bu olayı araştırıyorum teşekkür ederim. Başka önerileriniz olursa lütfen yazın.

Bu 3.2 gen kablo muhabbeti çok dönüyor ama elimizde bir kablodan başka ürün yok. Çok acayip bir mevzu. Madem laptoplar böyle üretilmeye başladı neden içine kablo koymuyorsun ya da neden firmalar buna el atmıyor bilmiyoruz.
Bunu üretici açıklamazsa alıp denemekten başka çare kalmıyor. En kötü olmazsa iade edilmeli.

Bu 3.2 gen kablo muhabbeti çok dönüyor ama elimizde bir kablodan başka ürün yok. Çok acayip bir mevzu. Madem laptoplar böyle üretilmeye başladı neden içine kablo koymuyorsun ya da neden firmalar buna el atmıyor bilmiyoruz.
Bunu üretici açıklamazsa alıp denemekten başka çare kalmıyor. En kötü olmazsa iade edilmeli.
Çok bilgi sahibi değilim ama daha eski sürümlerle uyumlu olmasını beklerdim portun. Görünen o ki ya yurt dışı ürüne bakacağız ki USB versiyonu belirtmiyorlar özellikle sormak gerekiyor ya da Monster'in stok yenilemesini bekleyeceğiz.

Kablo ile riske girmeyin derim. Ben de yaşadım aynı sorunu, uzun uğraşlar sonucu şöyle çözdüm;

Kablo ile riske girmeyin derim. Ben de yaşadım aynı sorunu, uzun uğraşlar sonucu şöyle çözdüm;

Dark kablonun üzerinde USB 3.1 yazıyor. Şüphe uyandırıcı emin misiniz?
Ayrıca elinde DP kablosu olmalı ki bu adaptör işe yarasın.
Adaptör ile G-Sync açılabiliyor mu zahmet olmazsa bir bakar mısın? Benim bildiğim açılmıyor olması lazım.

Dark kablonun üzerinde USB 3.1 yazıyor. Şüphe uyandırıcı emin misiniz?
Ayrıca elinde DP kablosu olmalı ki bu adaptör işe yarasın.
Adaptör ile G-Sync açılabiliyor mu zahmet olmazsa bir bakar mısın? Benim bildiğim açılmıyor olması lazım.
Açılıyor. Yazıda belirttiğim bilgisayarımın ve monitörümün tüm özelliklerini kullanabiliyorum. Monitörün yanında gelen DP kablo ile kullanıyorum bu arada.
3.1 3.2 olayı biraz kafa karıştırıcı. Ben deneme yanılma ile sonuca ulaştım nihayetinde.

Açılıyor. Yazıda belirttiğim bilgisayarımın ve monitörümün tüm özelliklerini kullanabiliyorum. Monitörün yanında gelen DP kablo ile kullanıyorum bu arada.
3.1 3.2 olayı biraz kafa karıştırıcı. Ben deneme yanılma ile sonuca ulaştım nihayetinde.

Özelliklere müsaade ediyorsa bu çok iyi bir haber. Eskiden böyle bir şey mümkün değildi. Pek bilen yoktur bunu.
USB gen meselesi evet kafa karıştırıcı ve net kaynakları da bulunmuyor. Deneme yanılmayı bende öne sürmüştüm. Konu sahibinin DP kablosu varsa Dark adaptör almasında sakınca yok diyebiliyoruz. 👍

Şükürler denenmiş ürün var. Adaptör kullanıldığında bariz bir gecikme gözlemlediniz mi?

Maxonar ile resmi web siteleri üzerinden iletişime geçtim. Verdikleri cevap bu şekilde. Amazondan alıp denemeye değer mi? Görüşünüzü merak ediyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-11-14-13-11-18-700_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-14-13-11-18-700_com.android.chrome.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2023-11-14-13-11-24-653_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-14-13-11-24-653_com.android.chrome.jpg
    79,4 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı