Monitör klavye ve mouse çalışmıyor

DeniseGranger

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün ekran çok fazla gidip geliyordu oyun oynarken bende kapadım ve baktığımda bilgisayar hamam gibi aşırı ısınmıştı. (halbuki sadece yarım saattir açıktı bilgisayar) bilgisayarı bir süre sonra tekrar açtığımda kasa fanları ve LED'leri ekran kartı ve anakart LED'leri yanmasına rağmen klavye ve mouse ışıkları yanmıyordu ve çalışmıyorlardı. Monitöre de hiç görüntü gelmiyor. Bilgisayarcı da sadece soruna bakmak için bile tamir etmemesine rağmen sadece baktığı için çok yüksek meblağ para alıyor götüremedim bu yüzden. Ne yapacağım yardımcı olun lütfen.

Gerçekten dün tertemiz kapatıp hiçbir sorun yokken bugün dünya kadar dert çıkarması bilgisayarın durduk yere çok sinir bozucu ve garip.

Arkadaşlar bugün ekran çok fazla gidip geliyordu oyun oynarken bende kapadım ve baktığımda bilgisayar hamam gibi aşırı ısınmıştı. (halbuki sadece yarım saattir açıktı bilgisayar) bilgisayarı bir süre sonra tekrar açtığımda kasa fanları ve LED'leri ekran kartı ve anakart LED'leri yanmasına rağmen klavye ve mouse ışıkları yanmıyordu ve çalışmıyorlardı. Monitöre de hiç görüntü gelmiyor. Bilgisayarcı da sadece soruna bakmak için bile tamir etmemesine rağmen sadece baktığı için çok yüksek meblağ para alıyor götüremedim bu yüzden. Ne yapacağım yardımcı olun lütfen.

Gerçekten dün tertemiz kapatıp hiçbir sorun yokken bugün dünya kadar dert çıkarması bilgisayarın durduk yere çok sinir bozucu ve garip.
Monitör olmayan sistemde Klavye de numlock bile yanmıyorsa görüntü hatası yaşandığı anlaşılır.
Az da olsa donanım bilginiz varsa Sisteminizin tüm parçalarını tek tek sökün ve temizleyin. Kasa' içinde toplamadan önce anakartınızın altına kalın bir kitap vs. koyarak uzay sistemi oluşturun. Çalıştırmayı deneyin.

Monitör olmayan sistemde klavye de NumLock bile yanmıyorsa görüntü hatası yaşandığı anlaşılır.
Az da olsa donanım bilginiz varsa sisteminizin tüm parçalarını tek tek sökün ve temizleyin. Kasa' içinde toplamadan önce anakartınızın altına kalın bir kitap vs. koyarak uzay sistemi oluşturun. Çalıştırmayı deneyin.

Bugün sistemi söküp yeniden yaptım calısmadı. Farklı olarak artık açtığımda artık klavye mouse ışığı yanıyor. Ama hala görüntü yok. Bu arada gönderide bilgiyi vermemşim. Ben bu görüntü alamama olayını yaşamadan önce bilgisayar oynarken birden aşırı ısındı. O sıcaklık değerlerimi görünce korkudan kapadım bilgisayarı ve ekran kartından RAM'e RAM'den işlemci fanına kadar her şey aşırı sıcaktı ve soğuduktan sonra bir daha görüntü alamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı