Çözüldü Monitör sinyal yok hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lordmuhafız

Decapat
Daha fazla  
Dün bilgisayarı normal bir şekilde kapatıp uyumaya gittim. Bu sabah ise bilgisayarı ilk açtığımda şifre girme ekranında bilgisayar dondu ve kapatıp tekrar açtım. Bilgisayarı 2. açışımdaysa internete girdim ve mavi ekran hatası verdi. 3. ve son açışımdaysa bilgisayar yine internete girdiğimde şifre ekranında donduğu gibi tekrar dondu. Bende biraz bekleyeyim bilgisayar kendine gelsin dedim bir 10 dakika falan bekledim. Bilgisayarı tekrar açtığımda başlıktaki hatayı verdi ve monitöre görüntü gelmedi. Başka konularda gördüm ekran kartı zarar görmüş olabilir falan yazıyordu umarım ciddi bir şey değildir. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm
Yani ne yapmalıyım? Ekran kartını çıkarıp vs. geri taksam ya da bazıları RAM'le alakalı diyor onu da deneyebilirim.

Donanımsal sorunsa tak-çıkar fayda etmez.
RAM'de olabilir, HDD/SDD'de olabilir, GPU olabilir, CPU olabilir.
Ram'lerin birini sökün tek ram ile açmayı deneyin.
Anakart üzerinde onboard varsa GPU'yu devre dışı bırakın oradan sistemi açmayı deneyin.
Monitörle alakalı değil konu.
Sisteminiz donduğu için görüntü aktarımı gerçekleşmediğinde monitör sinyal alamaz doğal olarak sinyal yok der. Yani sana ekran kartına bak demek istiyor.
Fakat sadece ekran kartın sorunlu olmayabilir. Sistem donuyorsa birden fazla sebep olabilir.

Monitörle alakalı değil konu.
Sisteminiz donduğu için görüntü aktarımı gerçekleşmediğinde monitör sinyal alamaz doğal olarak sinyal yok der. Yani sana ekran kartına bak demek istiyor.
Fakat sadece ekran kartın sorunlu olmayabilir. Sistem donuyorsa birden fazla sebep olabilir.
Yani ne yapmalıyım? Ekran kartını çıkarıp vs. geri taksam ya da bazıları ramle alakalı diyor onu da deneyebilirim.

Yani ne yapmalıyım? Ekran kartını çıkarıp vs. geri taksam ya da bazıları RAM'le alakalı diyor onu da deneyebilirim.

Anakart üzerinde onboard varsa GPU'yu devre dışı bırakın oradan sistemi açmayı deneyin.

Çözüm
Hepsini denedikten sonra yazacağım hocam çok sağolun. Cevap verdiğimde geri dönebilir misiniz? (Biraz geç cevap verebilirim.)

Hocam Allah sizden razı olsun RAM' in birini çıkardım çalıştırdım bilgisayarı. Ekran kartıyla alakalı değilmiş çok şükür.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı