Monitörde sinyal yok hatası

aprusier

Hectopat
3 gündür monitör sinyali gidip geliyordu. Video izlerken mesela pat diye ekran gidiyordu kabloları kontrol edin yazan bir ekran çıkıyordu ama bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyordu. Bugün bilgisayarı açtım hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Ekran kartını ve RAM'i söküp çıkarttım yine düzelmedi. İşlemci fanları da dönüyor. Şu an bilgisayar çalışıyor, bütün fanlar dönüyor ancak görüntü alamıyorum. Monitör 2009 da alınmıştır.

Son düzenleme:
3 gündür monitör sinyali gidip geliyordu. Video izlerken mesela pat diye ekran gidiyordu kabloları kontrol edin yazan bir ekran çıkıyordu ama bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyordu. Bugün bilgisayarı açtım hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Ekran kartını ve RAM'i söküp çıkarttım yine düzelmedi. İşlemci fanları da dönüyor. Şu an bilgisayar çalışıyor, bütün fanlar dönüyor ancak görüntü alamıyorum.
Aynı durumu bende yaşamıştım. Monitörler bir zaman sonra ömrünü dolduruyor ve başta gidip gelirken sonra bir anda gelmemeye başlıyor çözüm olarak yeni monitör almıştım. Muhtemelen ömrünü doldurmuş olabilir veya yakın zamanda alındıysa kablolarında temassızlık olabilir. Başka bir ekrana bağlayıp sorunun bilgisayarda mı yoksa ekranda mı olduğunu anlamaya çalışın.

Sorunun monitör mü yoksa bilgisayarla mı alakalı olduğunu çözmen gerekiyor ilk başta. Başka bir monitör veya televizyonda dene. Eğer görüntü geliyorsa monitöründe sorun vardır.
Bu arada monitörün 12 yıllık olduğunu eklemeyi unuttum.
kondansatörler şişmiş veya patlamış olabilir. Dediğim işlemden sonra onları kontrol ettir bir servise.

Monitörü anakarta bağladım görüntü geldi sonra ekran kartını komple söktüm. Benim monitör eski olduğundan dolayı ekran kartını monitöre dvi-d vga dönüştürücüsü ile bağlıyorum. Ekran kartını tekrar montajlarımızda sıfırdan görüntü geldi. Sizce ekran kartının neresinde sorun olabilir.

Geri
Yukarı