Monitördeki USB girişi ne işe yarar?

• Konuyu başlatan pca
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 17B

pca

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar monitörümün arkasında 1 tane USB girişi var ve ben bu USB girişine klavye mouse kulaklık gibi şeyler taktığımda ışıkları yanıyor ama hiçbiri çalışmıyor o zaman bu USB girişi ne için var?

Monitörüm: Monster a27.

Not: Monitöre laptoptan HDMI'yla bağlanıyorum laptopumda sadece 2 tane USB girişi olduğu için ya kulaklık ya da klavyeyi kullanmamam gerekiyor bu yüzden monitördeki USB girişinin neye yaradığını merak ediyorum.

Çoğu monitörlerde arayüz oluyor ve USB girişi de onun için koyulmuş oluyor. Örnek benim kullandığım monitör. Senin dediğin doğrudur ne diyeyim.
Senin monitörünün modeli ne? Ben de görmüş olayım, daha önce görmedim çünkü. Çoğu monitör diyerek genelleme yapıyorsun bir de.

Monitör ile televizyon arasındaki farklı bildiğinize emin misiniz?

TV olması monitör olarak kullanılamayacağı anlamına mı geliyor? Sen al sen de kullan arkadaş.

Ben kullandığım ürüne bakarım hem stereo hoparlörü var hem 25 inch hem 120 Hz hem de 4K.

Ben TV olarak kullanmıyorum ki neyi değiştirir?
Neden anlamamak için ısrar ediyorsun? Multimedia oynatma özelliği TV'ler içindir. Konuda bir monitördeki USB portu soruluyor ama sen TV'ye göre cevap veriyorsun. Senin neyi, nasıl kullandığının bir önemi yok. Bir TV'yi monitör olarak kullanman onu monitör yapmaz.

Özellik TV'ler için, monitörlerde bulunmuyor. TV'yi monitör olarak kullanıyor olabilirsin ama bir soruyu cevaplarken monitör için cevapladığını göz önünde bulundurman gerek. Yanlış yönlendirme yapıyorsun.

Genelde çok yük kaldırmıyorlar. Ben de XPG Summoner klavyemde telefon şarj etmeye çalışsam etmiyor ama flash bellek ve mouse çalıştırıyorlar. Ayrıca monitöre bağlı USB kablosu var mı? Onu bilgisayara taktınız mı?

Monitöre bağlı sadece kulaklığım var onunda sadece ışığı yanıyor ses ve mikrofon çalışmıyor ama laptopa taktığımda çalışıyor.

Monitöre bağlı sadece kulaklığım var onunda sadece ışığı yanıyor ses ve mikrofon çalışmıyor ama laptopa taktığımda çalışıyor.
Monitör üzerindeki portta herhangi bir veri akışı yok. Yani kullanamazsınız. O portun asıl işlevi teknik serviste kullanmak ama siz isterseniz cihazlarınızı şarj edebilirsiniz veya güç beslemesi amaçlı kullanabilirsiniz. Yani USB fan veya aydınlatma gibi.

Geri
Yukarı